Kosgeb

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar 2019

Devlet, işsizliği kontrol altına alabilmek ve gençlere yeni iş olanakları tanınabilmesi için birçok proje ve destek çalışmaları yürütmektedir. Bu çalışmalar arasında en popüler ve yaygın olanı kuşkusuz KOSGEB. KOSGEB destekleri bu yılda hız kesmeden devam etmekte. KOSGEB’in sunmuş olduğu krediler ve hibe fırsatları ile birçok kişi yeni bir iş sahibi olma yolunda büyük adımlar atmayı başarıyor. KOSGEB kredileri şartları başvuru gerçekleştireceğiniz destek fırsatına göre farklılık gösteriyor olsa da birçok kişinin merak ettiği KOSGEB anlaşmalı bankalar listesini sizlerle paylaşacağız.

Yeni bir iş kurmayı planlıyor ve hibe kredisi fırsatından yararlanmayı düşünüyorsanız başvurunuz öncesinde detaylı bir araştırma yapmakta fayda var. Başvuru işlemi öncesinde gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmeli ve başvurunuzu dikkatle yapmalısınız. Geçmiş dönemlerde yalnızca KOSGEB üzerinden başvuru ve ödemeler gerçekleştiriliyordu. Günümüzde ise bankalarda konuya dahil olarak KOSGEB adına bankalar üzerinden destek alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Kosgeb Hangi İşlere Destek Veriyor

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar 2019

KOSGEB ile iş birliği bulunan bazı bankalar KOSGEB onayı sonrasında ödemelerinizin ilgili bankalar üzerinden aktarılmasını sağlıyor. Yalnızca devlet değil bazı özel bankalarda bu anlaşmaya dahil olup tüketicilerin kendisi için uygun gördüğü bankalar üzerinden ödemelerini almasını sağlıyor. KOSGEB Anlaşmalı Bankalar listesi;

  • Özel Bankalar; Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi
  • Devlet Bankaları; Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası

KOSGEB kredisi veren bankalar 2019 için anlaşmaya varılmış devlet ve özel bankaların tam listesini sizlerle paylaştık. KOSGEB tarafından sunulacak desteklerin ödemelerinin yapılacağı aracı bankalar sayesinde Türkiye’nin dört bir yanında çok daha rahat ve kolay bir şekilde size gönderilen paraya ulaşabilecek ve direkt banka üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Bankaların İstediği Evrak ve Belgeler

KOBİ’ler KOSGEB tarafından sunulan kredi ve hibeleri alabilmek için öncelikle uğramaları gereken yer bankalar değil KOSGEB’in kendisidir. KOSGEB tarafından KOBİ’lere başvurularının onaylandığı ve desteği alabilecekleri yönünde bir mesaj ve kod iletilecektir. Tarafınıza iletilen onay koduyla birlikte ödemenizi almak istediğiniz bankayı seçmeniz ve ilgili bankayı ziyaret ederek tarafınıza iletilen kodla birlikte başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Peki, başvuru sırasında yanınızda bulundurmanız gereken evrakları biliyor musunuz?

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Oda Kayıt Belgesi,
  • Ticaret Sicil Belgesi,
  • İmza Beyannamesi,
  • Vergi Levhası,
  • Ticaret Sicil Gazetesi,
  • Özel İzin ve Belgeler,

Bankalara başvuru işlemi gerçekleştirirken tarafınıza iletilen kodun yanı sıra yukarıda belirttiğimiz evrak ve belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu