Kosgeb

Kosgeb Hangi İşlere Destek Veriyor

KOSGEB, yeni projesi olan ve işletme açmayı planlayan kişilere alternatif birçok teklif ve fırsat sunuyor. 0 Faiz ile kredi, hibe gibi birçok işletme yardımı sunan KOSGEB bu yardımları hangi işletmelere veriyor? KOSGEB’in destek verdiği sektörlerin hangileri olduğunu biliyor musunuz? KOSGEB sunmuş olduğu destekleri fark etmeksizin her sektöre maalesef sunmuyor. Bazı şartları ve belirli sektör gerekliliklerini yerine getirmeniz halinde KOSGEB’den destek almaya hak kazanabilirsiniz. Peki, KOSGEB hangi işlere destek veriyor? İşte bu sorunun cevabı;

KOSGEB Hangi İşlere Destek Veriyor

KOSGEB desteği ile kurulan işletmeler artarak hayatımıza girmeye devam ederken bu işletmelerden bazıları oldukça başarılı yerlere gelmeyi başarıyor. Faaliyetlerini ilerleterek oldukça büyük bir işletme haline gelmeyi başaran kurumlar KOSGEB desteğinin ne kadar önemli işlere imza atabileceğinin de bir kanıtı oluyor. Yeni bir işletme ve iş fikri olan kişiler ise KOSGEB desteği alan iş fikirleri arasından seçim yapma gibi bir sınırlamayla karşılaşıyor. KOSGEB’in desteklediği sektörler oldukça geniş ve uzun bir listeye sahip. Bu nedenle aslında listeyi incelemeden önce hayalinizdeki işletme ve proje üzerine yoğunlaşmalı ve kafanızda bazı şeyleri gerçekleştirmelisiniz. KOSGEB belirli sınırlamalar getirmiş olmasına rağmen aslına bakarsanız neredeyse her alana destek veriyor denebilir.

KOSGEB desteği alan projeler 2018 yılında büyük bir artış göstermiş durumda. Talebin her geçen yıl artmasıyla birlikte işletmeler tüketicilerin isteklerini daha rahat karşılayabiliyor. Tüketiciler ise alternatif işletmeler artmasıyla birlikte rekabetçi fiyat politikalarından oldukça iyi bir şekilde yararlanarak ekonomik anlamda daha uygun çalışmalar yaptırmayı başarıyor. KOSGEB hangi işlere destek veriyor 2018 yılı için oluşturulmuş güncel listeyi merak ediyorsanız altta yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Desteklenen Sektörler; BURAYA TIKLAYINIZ

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB desteği alabileceğiniz birçok sektörün ana başlıklar halinde yer aldığı güncel listeyi üstte yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu sektörlerin yer aldıkları alt başlıkları aşağıdan görebilir ve genel anlamda aklınızda yer edinen projeye destek alıp alamayacağınızı az çok tahmin edebilirsiniz.

 1. Madencilik ve Taş Ocakçılığı
 2. İmalat
 3. Elektrik, Gaz, Buhar ve İklimlendirme Üretimi ve Dağıtımı
 4. Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi ve İyileştirme Faaliyetleri
 5. İnşaat
 6. Toptan ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının ve Motosikletlerin Onarımı
 7. Ulaştırma ve Depolama
 8. Konaklama ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri
 9. Bilgi ve İletişim
 10. Finans ve Sigorta Faaliyetleri
 11. Mesleki, Bilimsel ve Teknik Faaliyetler
 12. İdari ve Destek Hizmet Faaliyetleri
 13. Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence ve Spor
 14. Diğer Hizmet Faaliyetleri

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu