Banka Rehberi

Kredi Borçlarını Tek Bankada Toplama

Ülkemizde birçok bankanın aktif bir şekilde hizmet vermesi ve bankaların farklı farklı kurumlarla indirim ya da avantajlar sunan anlaşmaları dolayısıyla tüketiciler eş zamanlı olarak birden fazla bankayla çalışabiliyor. Hal böyle olunca aradan geçen belli bir süre ardından birkaç bankada yer alan borçları takip etmek ve hepsine yetişmek bir hayli güç bir durum haline geliyor. Bu durumu yaşayan tüketiciler için bankalar tarafından borç kapatma kredisi adı altında sunulan hizmet sayesinde diğer bankalarda yer alan borçlarınızın tamamını kapatabilir ve tek banka üzerinden borçlarınızı ödemeye devam edebilirsiniz. Kredi borçlarını tek bankada toplama işlemi için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Borç Kapatma Kredisi Nedir, Ne Zaman Kullanılır?

Bireysel anlamda ihtiyaç duyulan harcamalarımız için her an ihtiyaç duyulan nakdi toparlayamayabiliriz. Bu gibi durumlarda birçok tüketici bankaların sunmuş olduğu kredi, kredi kartı gibi imkanlardan yararlanmak ister. Bankalar tarafından tüketicilerin ihtiyaçları için sunulan bu fırsatlar her geçen gün gelişerek oldukça geniş çaplı bir hizmet haline gelmiş durumda. Farklı bankaların farklı avantajlar sunması sebebiyle tüketiciler tek bir bankaya bağlı kalarak çalışma prensiplerinden vazgeçerek eşzamanlı olarak birçok bankayla çalışma yürütmeye başlamış durumda. Durum böyle olunca bankalara ödenmesi gereken borçlar için ödeme günleri farklı zamanlara denk gelebilmekte. Ödeme günlerinin farklı olması, borç miktarının artış göstermesi bazı durumlarda tüketiciler için sorun yaratabiliyor. Hal böyle olunca kişiler borçlarını tek banka üzerinde toplama şanslarının olup olmadığını merak ediyor ve araştırıyor.

Borç Kapatma Kredisi adı altında sunulan hizmet yukarıda bahsetmiş olduğumuz durumdan mustarip olan tüketiciler için sunulmaya başlanmış bir kredi çeşididir. Bir diğer ismiyle borç transfer kredisi olarak da bilinen bu kredi, borçlarınızın tek bir banka üzerinde toplanması anlamına gelmektedir. Yalnızca kredi değil aynı zamanda kredi kartı borçlarınızı da yeni bir bankaya aktarma fırsatınız bulunuyor. Bu krediden faydalanarak elde edeceğiniz en büyük artı ise borçlarınızı takip etmek çok daha basit bir hale gelecektir. Bu nedenle ay içerisinde birkaç bankaya farklı tarihlerde ödemeler yapmaktansa tek bankaya ayda 1 kere ödeme yapmaya başlayacaksınız.

Kredi borçlarını tek bankada toplama

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yaygınlaşmaya başlayan Borç kapatma kredisi, 2017 yılında gerçekleştirilen kredi sicil affı ile birlikte ortaya çıktı diyebiliriz. Birçok tüketici borçlarını kapatarak sicil affından yararlanmak istemiş ve bu durum bankalara yeni bir hizmet kapısı açmıştır. 2018 borç kapatma kredisi veren bankalar listesi ise aşağıda ki gibidir;

 • Türkiye İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • TEB (Türk Ekonomi Bankası)
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Burganbank

Yukarıda listelemiş olduğumuz bankalar dışında çalışma sağladığınız diğer bankalar ile de görüşebilir böyle bir hizmetleri olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bizim bilgimiz dahilinde bu hizmeti sunan bankalar yukarıda listelenmiştir. Bunların dışında diğer bankalarda benzer bir hizmet sunuyor olabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu