DOLAR 5,7224
EURO 6,2997
ALTIN 276,6
BIST 102.590
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar
16.09.2019
A+
A-

2019 kredi çekemeyenlere kredi bankalar tarafından kredi puanı düşük olan müşterilerine nakit desteği sağlar. Bankalardan kredi çekemeyen müşterilerin önceki kredi sicilleri bozuk ya da kredi borçlanması yüksektir. Bu sebeple bankalar bu durumdaki kişilere karşı güvensizlik yaşayabilir. Bazı dönemlerde bankalar devlet ile protokol imzalayarak ya da kendileri kampanyalar düzenleyerek kredi çekemeyenlere kredi seçeneği sunar. Bu kredi Borç Kapatma Kredisi adı altında verilir.

Bankalar Kredi Kayıt Bürosu (KKB) analizleri sayesinde her müşterisine özel bir risk tablosu yapar. Bu analize göre kredi puanı düşük olanlar bankalardan olumsuz cevap ya da red cevabı alırlar. Yazımızın devamında çeşitli nedenler ile bankalardan kredi çekemeyen kişilere kredi çekme yöntemleri ve anlaşmalı bankalardan bahsedilecektir.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi 2019 yılında bankalar tarafından müşterilerine bir defaya mahsus olarak verilebilir. Kredinin amacı bankalara tüm borçlarınızı kapatabilmeniz ve tek bir bankada toplayabilmenizdir. Sicil affı yasası ile resmi olarak yürürlüğe girmiştir. Sicil affının süresi dolsa bile Borç Kapatma Kredisi kullanılabilir. Ülkemizde Borç Kapatma Kredisi kapsamında hizmet sunan ve kredi çekmek isteyenlerin başvurabileceği bankalar;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Aktifbank
 • Burgan Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • TEB

Bu bankalar uygun faiz oranı ve geniş vade seçenekleri ile tüketicilere kredi sağlar.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankaların İstediği Şartlar

Borç kapatma kredisi şartları bu krediyi veren tüm bankalar tarafından yüksek oranda aynı şartları taşır. Bankaların tüketicilerden istediği şartlar;

Tüm bankalar müşterilerden gelir durumunu ispat eden belgeleri ister.

Yeni bir kredi kapsamına girileceği için başvuru yapan tüketicilerin herhangi yasal ve idari takipte olmaması gerekir.

İmzalanan protokol gereği vade seçeneği tüm bankalarda aynıdır. Bankalar ortak olarak tüketicilere 48 ay vade sunar.

Vade süreci sadece borçlar kapatılıp Konut Kredisi’ne dönüştürülecekse uzayabilir.

Kullanılan kredi tutarının taksit bedeli, aylık gelirin yarısından fazla olamaz.

Bankalara Kredi Kayıt Bürosu’ndan gelen veriler doğrultusunda çekilecek kredi tutarı bankalar tarafından belirlenir.

Son ve en önemli nokta ise Borç Kapatma Kredisi kullanıldığında tüketicilere para elden kesinlikle verilmez. Kredi kullandığınız banka borcunuzu otomatik olarak ödenir.

Çekilen miktarının kişilere göre değişiklik göstermesinin sebebi kredi notudur. Tüketicilerin daha önceki kredi geçmişleri ve oluşan kredi notları bankalar tarafından değerlendirilir ve bu duruma göre kredi limiti belirlenir.

Borç Kapatma Kredisi İçin Bankaların İstediği Evraklar

Borç kapatma kredisinde evrak 2019 yılında da imzalanan protokol gereği tüm bankalar tarafından ortak istenir. Özel sektör, kamu ve emeklilerden istenen belgeler tüm bankalarca aynıdır. İş yeri sahipleri de istenilen evrakları getirmeleri takdirde bu krediden faydalanabililr.

Özel sektörde çalışıp Borç Kapatma Kredisi kullanmak isteyenler;

Düzenli maaş bordrosu

 • Nufüs cüzdanı
 • İkametgah belgesi ya da son 3 ay içinde ödenmiş elektrik, doğalgaz faturalarından biri
 • SGK hizmet dökümü
 • İşyerinden alınacak imza sirküsü
 • Ek gelir sahibiyseniz buna ait belgeler
 • Borç durumu belgeleri

Kamu kuruluşlarında çalışıp kredi kullanmak isteyenler;

 • Maaş bordrosu
 • Nufüs cüzdanı
 • İkametgahı gösteren belgeler
 • Ek gelir varsa belgeleri
 • Borç durum belgeleri

Emekliler Borç Kapatma Kredisi kullanmak istediğinde;

 • Emekli aylık dökümü
 • Nufüs cüzdanı
 • İkametgah belgesi
 • Borç durumunu gösteren belgeler

İş yeri sahipleri kredi kullanmak istediğinde;

 • Vergi levhası
 • Nufüs cüzdanı
 • Ticaret Odası’na kayıtlı belgeler
 • Gelir belgeleri
 • Bilanço

Borç durumunu gösteren belgeleri bankalara sunarak kredi kullanabilirler.

2019 Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme kredi çekemeyen fakat Borç Kapatma Kredisi kullanmak isteyen müşterilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bunun sebebi ise bankaların üst limit belirlerken kredi notunu dikkate almasıdır.

Kredi notu son 5 yıllık finans ve kredi geçmişinden oluşan her kişiye özel finans puanıdır. Kredi notu, Findeks veya KKB puanı olarak da bilinir. Kredi notunu öğrenmenin en kolay you internet ortamıdır. Faaliyet gösteren Findeks sitelerinden kredi notu rahatlıkla öğrenilebilir.

 • 1700-1900 puanarası çok iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığına sahip vatandaşlar istedikleri bankadan kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1500-1699puan arası iyi olarak isimlendirilmektedir. Bu puan aralığında bulunan vatandaşlar da kolaylıkla kredi çekebilmektedir.
 • 1100-1499 puanarası az riskli olarak isimlendirilmektedir. Bu grubun içinde genellikle devlet memurları ve orta gelirli bireyler yer almaktadır. Bazı bankalar az riskli gruptan kefil isteyebilmektedir.
 • 700-1099 puanarası orta riskli grup olarak isimlendirilmektedir. Orta riskli gruba dahil olan vatandaşlardan 2 kefil ve ipotek ya da rehin istenebilmektedir.
 • 0-699 puanarası ise bankaların kredi vermekten çekindiği en riskli grubu oluşturmaktadır. Bu gruba kredi veren bankaların sayısı her geçen yıl artış gösterse de belli kural ve şartlar çerçevesinde düşük miktarlarda kredi verilmektedir. Bu gruptan ise çoğu banka; ipotek, kefil ve teminat istemektedir.

Bir başka yol ise bankalardır. Bankaların internet siteleri üzerinden ya da anlaşmalı olduğunuz bankanın en yakın şubesine giderek öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası kredi çekemeyenlere kredi kapsamında 2019 yılı içerisinde Birleştiren İhtiyaç Kredisini hizmete sunar. Devlet bankası olması sayesinde Ziraat Bankası ekonomiye destek verme vizyonu ile bu kampanyayı destekler.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile mevcut ve yeni bireysel müşterilere Ziraat Bankası ve diğer bankalardaki kredi borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulur. Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile tüketicilerin ve diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Ziraat Bankası kredi ile tüketicilere 24 aya kadar %1.10 aylık faiz oranı, 60 aya kadar %1.20 aylık faiz oranı uygular. Kredi başvurusu kabul edilen müşterilerin borçlu oldukları diğer bankaların kartlarını iptal ettirmeleri gerekir.

Başvurular sadece Ziraat Bankası şubelerinden bireysel olarak yapılır.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Birleştiren Kredi

Vakıfbank birleştiren kredi 2019 yılında tüm kredi borçlarını kapatmak için başlamıştır. Devlet bankası olmanın avantajı ile arkasına devletin de desteğini alarak Birleştiren Kredi Kampanyasını oluşturmuştur. Kredi çekemeyenleri kredi desteği Birleştiren Kredi ile tüketicilere verilir.

Vakıfbank Birleştiren Kredi ile banka müşterisi olun ya da olmayın bu kampanyadan yararlanabilirsiniz. Çalışma maaşı veya emekli maaşı Vakıfbank üzerinde getirildiğinde kredi imkanı artar.

Vakıfbank’ın kredi verirken dikkat ettiği en önemli husus çalışma durumudur. Son 6 aylık çalışma durumunu belgelerseniz 60 aya kadar vade uzanan vade seçenekleri ile kredi sahibi olabilirsiniz. Vakıfbank’ın belirlediği aylık faiz oranı % 1.20’dir.

Kredi çekemeyenlere kredi kapsamında Vakıfbank da diğer bankalar gibi tüketicilere parayı kesinlikle elden vermez. Kredi tahsili sonra diğer bankalara olan borç Vakıfbank tarafından ödenir.

Aktifbank Nkolay Borç Kapatma Kredisi

Nkolay borç kapatma kredisi sayesinde tüm borçlarınızı Aktifbank üzerinden toplayabilir ve diğer bankalara olan borçlarınızı kapatabilirsiniz. Aktifbank kredi notunuz 0 olsa dahi size kredi olanağı sağlar. Aktifbank müşterisi olun ya da olmayın her şekilde Nkolay kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Aktifbank müşterisiyseniz internet sitesinden ihtiyacınız olan parayı girip, sunulan sözleşmeyi imzalayıp anında paranızı alabilirsiniz. Müşteri değilseniz başvuru formunu doldurup, sözleşmeyi imzalayıp, kurye tarafından gelen kartı aldığınız zaman kredi sahibi olabilirsiniz.

Belirlenen alt limit 2.000 TL, üst limit 30.000 TL’dir. Vade seçeneği 60 aya kadar talep doğrultusunda çıkabilir. Aylık faiz oranı güncel ekonomik duruma göre % 2.49 ile % 2.79 arasında değişebilir.

Ödeme işlemleri Aktifbank şubeleri ve mobil bankacılıktan, tüm PTT şube ve ATM’lerinden, Akbank ve Vakıfbank ATM’leri üzerinden yapabilirsiniz.

Burgan Bank Borç Kapatma Kredisi

Burgan kredi çekemeyenlere kredi kampanyası 2019 yılında da tüm Borç Kapatma Kredisi kullanıcılarına destek vermektedir. Kredi Burgan Bank’ın İhtiyaç Kredisi kapsamında verilir. Kredi faiz oranları müşteriye göre değişiklik gösterir.

Burgan Bank’ın müşterilerin eski veya yeni olması, müşterinin ödeme performansı, bankada kullanacağı ürün sayısına göre faiz belirleme gibi bir yöntemi vardır.

Faiz oran seçenekleri vadeye göre de değişiklik gösterir. Kullanmak istediğiniz vadeye göre aylık faiz oranları % 1.49 ile % 1.59 arasında değerlendirilir.

Türkiye İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

İş Bankası kredi çekemeyenlere kredi desteğini 2019 yılında devam ettirmek için Borç Kapatma Kredisini uygulamaya koymuştur. Kredi notunuz ne olursa olsun İş Bankası tarafından kredi sahibi olabilirsiniz. İş Bankası belge ve evrak konusunda diğer bankalara göre daha titiz davranır.

İstenen belgeler; banka sitesinden indirilen başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, sizden istenen ek belgelerdir. Bu belgeleri tam olarak getirmek şartı ile başvurunuz değerlendirmeye alınır.

Aylık faiz oranı % 1.67 olarak belirlenmiştir. Vade seçenekleri banka ve müşteri tarafından belirlenebilir. Üst vade limiti 60 aydır.

QNB Finansbank Borç Transferi Kredisi

Finansbank kredi çekemeyenlere kredi kampanyasını 2019 yılında Borç Transferi Kredisi olarak sunar. Diğer bankalardaki mevcut tüm borçlarınızı QNB’ye transfer ederek tek bir çatı altında toplayabilir, uygun faiz ve vade seçenekleri ile borçlarınızı kapatabilirsiniz.

10.000 TL’ye kadar olan tüm kredi borçlarınızı QNB’ye taşıyabilirsiniz. Banka faiz oranlarını sigorta prim tutarlarına göre değiştirir. Faiz oranları % 1.39 ile % 2.10 arasındadır. Bankanın sunduğu vade seçeneği sadece 60 aydır.

Ön başvuru T.C kimlik numarasını 5030’a SMS atarak veya QNB şubelerine giderek yapılabilir. Olumlu sonuçlanması halinde bankaya giderek işlem tamamlanır. Şubeye giderken gelir belgesi ve ikametgah belgesi götürmek gerekmektedir.

Akbank Kredi Notu Düşük Müşterilere Kredi

Akbank kredi notu düşüklere kredi notu ne olursa olsun 2019 yılında kredi vermektedir. 10.000 TL’ye kadar tüm borçlarınızı Akbank çatısı altında toplayabilir ve borçlarınızı kapatabilirsiniz. Akbank Borç Kapatma Kredisi kapsamında bankayı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bankanın belirlediği aylık faiz oranı % 1.79’dur. Vade seçeneğinde üst limit 60 ay olarak belirlenmiştir.

Başvuru için 4425’ e T.C kimlik numarasını girerek SMS atmak yeterlidir. Onaylanması dahilinde en yakın Akbank şubesine giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemiz içerisinden kadın girişimcilere kredi veren bankalara bakabilirsiniz.

TEB Kredi Notu Düşük Müşterilere Borç Transferi Kredisi

TEB Borç Kapatma Kredisi sayesinde 2019 yılında kredi notu düşük olduğu için kredi kullanmayan tüketicilere kredi imkanı sağlar. Kredi çekemeyenlere kredi TEB tarafından Borç Transferi Kredisi ile mümkün olabilir.

TEB, %1.29 aylık faiz ve 60 ay vade seçeneğini borç transferi yağan tüm müşterilerine sunar. Transfer üst limiti 10.00 TL olarak belirlenmiştir.

Mobil bankacılık ve internet üzerinden başvuru yapıp, maaş bordrosu ve nufüs cüzdan ile TEB şubelerine gittiğinizde kredinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.