Kredi Kartları

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Kredi kartı kullanımı çağımızın belki de en büyük sorunları arasında yer almaktadır. Bankaların artık kolay bir şekilde kredi kartı vermesinden dolayı birçok kişi alışverişlerini gerek taksitli gerekse tek çekim üzerinden bu kartlar ile yapmaktadır. Doğru ve mantıklı kullanım yapılması durumunda kişilere birçok ekonomik kolaylıklar meydana getiren kartlar,  daha  önce de belirttiğimiz üzere amacı dışı kullanım yapılması durumunda büyük ekonomik zararlara da neden olmakta. Hesap kesim tarihi ya da ekstre tarihi olarak adlandırılan şey ise;  belirlenen ya da belirtilen tarihler arasında o döneme ait kredi kartı borcunun ödenme durumudur. Belirli bir tarih belirleyen kişiler, planlarının değişmesi durumunda Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme hakkında bilgiler bulmak istemektedir.

Ekstre tarihi, kişilerin daha çok gelirlerinin hesaplarına yattığı güne doğru orantılanacak şekilde belirlenmelidir. Maaş tarihleri sabit ve belirli olan kişiler, ekstre tarihlerini maaş aldıkları günün birkaç ileri ki gününe doğru belirlemeleri durumunda ödemelerini rahat bir şekilde yapabilirler. Ekstre tarihinin gelmesi ile  beraber borç durumun belirlendiğini, o tarihten sonra yapılacak alışverişlerin bir sonraki ay ödeneceğini de belirtmek istiyoruz. Maaş ve gelir durumu dengesiz olan kişiler bu nedenle ekstre tarihlerini sürekli değiştirmek durumunda kalabilmekteler. Yukarıda da belirttiğimiz üzere oldukça kolay olan Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme işlemi yazımızın bir alt satırında ayrıntılı olarak sizlere açıklanacaktır.

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme işlemi yapabileceğiniz seçenek sayısının birden fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemi ilk olarak çalıştığınız bankanın en yakın şubesine giderek bireysel banka müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme ile kısa sürede halledebilirsiniz. Bazı bankalar, ekstre tarihini değiştirmek istediğinize dair sizlerden yazılı bir belge ya da imzalı bir dilekçe talebinde bulunmanızı isteyebilir. Diğer bir yöntem ise bankaların kredi kartları için müşterilerine sunmuş olduğu internet bankacılığı sistemlerini kullanmaktır. Teknolojinin gelişmesi ile beraber şubeler üzerinden yapılması gereken birçok işlemi internet bankacılığına taşıyan bankalar, müşterilerine daha özgürlükçü bir ortak oluşturmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden hangi tarihler arasında ekstre kesim tarihi olacağını rahat bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu