Kredi Kartları

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma

Son yıllarda kredi kartı kullanımına dikkat edilmemesinden dolayı kullanıcıların cebini zorlayan alışverişler yapılıyor. Kredi kartı kullanıcıları bu tarz durumlardan az da olsa korunabilmek için kartını internet alışverişine kapatmak istiyor.  İnternet üzerinden işlem yapan kullanıcının artması dolayısıyla gerek play store gerek ise online alışverişin ve otomatik aboneliklerin yapılması nedeniyle kredi kartı kullanımına özen gösterilmesi gerekiyor. Eğer dikkat etmez iseniz önceden yapmış olduğunuz işlemlerden dolayı, haberiniz olmadan para kesintisi sorunu yaşayabilirsiniz. Son olarak güvenilir olmayan siteler üzerinden kredi kartınız ile alışveriş yapmayınız ve karşınıza çıkması muhtemel olan sahte reklamlara çok dikkat ediniz. Bu sahte reklamları veren kişilerin tek amacı kredi kartı bilgilerinize sahip olmaktır.

 

Kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır.

1- En pratik olarak, kredi kartı internet alışverişine kapatmak için bankanıza ait, internet şubesini veya mobil uygulamasını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

2- Kullanmış olduğunuz bankanın  şubesine gidip; kartınızın internet alışverişine kapatılması talebinde bulunursanız kısa süre içerisinde işleminiz tamamlanır.

3- Yakınınız da banka şubesi yok ise müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz, sizden isteyecekleri bilgileri doğru bir şekilde söyledikten sonra internet alışverişine kapatma talebinizi dile getirebilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetleri Numarası için https://finansokur.com/bankalarin-musteri-numaralari/ bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Benzer Yazı: Kredi kartınızı tekrardan internet alışverişine açmak isterseniz, Banka Kartını İnternet Alışverişine Açma konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu