Kredi Kartları

Kredi Kartı Onaylandı Ne zaman Gelir?

Kullanım oranı her geçen gün artan kredi kartları, ekonomik olarak birçok kişinin rahat bir ay geçmesine olarak saklamak. Bireylerin kendi istekleri doğrultusunda yaptıkları başvurular kadar bankalarında müşterilerine kredi kartı verme isteğinin oldukça çoğaldığını görmekteyiz. Kredi kartları, taksitli alışveriş avantajının yanı sıra para puan kazandırma, birçok ürünü daha uygun fiyattan satın alabilme gibi özellikleri sayesinde tercih edilmekte. Kredi kartı kullanımında meydana gelen artış çoğu zaman tüketicilerin olumsuz hareketler göstermesine neden olmakta. Borcunu ödeyemeyen kişilerin sayısında meydana gelen artış, devletin bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu üzerinden bazı düzenlemeler yapmaya da zorlamakta. Bugün, aslında bu konumuz içerisinde kredi kartı başvurusu yapan bir kişinin kartına ne kadar süre sonra kavuşabileceğinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Teslim Edilmekte?

Kredi kartı başvuruları artık birçok seçenek üzerinden rahat bir şirkette yürütebilmekte. Kişiler, başvurularını ilk etapta banka şubelerinden yapabildiği gibi online ve mobil bankacılık ile ATM üzerinden rahat bir şekilde gerçekleştirebilmekte. Kredi kartı başvurusu sırasında müşteri adaylarına sorulan bir soru kartın ne kadar sürede geleceği ile ilgili ipucu vermekte. Kredi kartı başvurusu sırasında sorulan “Kredi kartınızı adresinize mi gönderelim yoksa şubeler üzerinden mi almak istersiniz? sorusu teslimat konusunda farklı seçenekler sunmakta. Eğer  kredi kartı kaç günde onaylanır diye merak ediyorsanız şube üzerinden alırım seçeneği ile talep ederseniz 7 ile 10 iş günü içerisinde kartınızın şubeye teslim edildiğini görebilirsiniz.

Kredi kartı teslimatını adreslerine yapılmasını isteyen kişiler ise bankanın çalışma prensiplerine göre 15 ile 20 iş günü beklemek durumunda kalabilirler. Bazı bankalar, bu konuyu ayrı bir önem vermesinden dolayı teslimatı 10 gün içerisinde dahi tamamlayabilmekte. Kredi kartı başvurunuzun onaylanması ile beraber kartınızın hazırlık ve gönderim aşamalarını internet ve mobil bankacılık üzerinden rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bankalar, uygulamalar üzerinden kişilere kartının hazır olup olmadığını, kuryeye verilip verilmediğini, kuryeye verildi ise kuryenin şu an nerede olduğuna dair tüm ayrıntıları müşterileri ile rahat bir şekilde paylaştığını söyleyebiliriz. Konu hakkındaki ayrıntılı bilgileri bankaların müşteri hizmetleri ve şubeleri üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Bankaların Müşteri Hizmetleri Numaraları

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu