Kredi Kartları

Kredi Kartı Yapılandırma Kanunu Nedir?

 

Kredi ve kredi kartlarına olan borçları nedeniyle canı sıkılan tüketicilere müjde duyuruldu. Kredi ve Kredi kartlarına olan borçlarını yapılandırmak isteyen bireyler için şartlar belirlendi ve herkesle duyuruldu. Mevcut kredi kartlarına yüklenen borçları bir nebze hafifletmek isteyen tüketiciler için 72 aya varan vade fırsatı doğuyor. Peki, Kredi kartı yapılandırma kanunu nedir ve şartları nelerdir?

Kredi Kartı Yapılandırma Nedir?

Mevcutta kredi kartı borcu bulunan tüketiciler için yürürlüğe giren bir kanundur. Borçlarını ödemekte güçlük çeken tüketiciler için geliştirilen kanun kapsamında 72 aya varan vade şansıyla kredi kartı borçlarınız taksitlendirilebiliyor. 11 Milyona yakın kredi kartı borcu bulunan Türk vatandaşları için hızlı bir adımla devreye alınan kanun kapsamında tüketiciler rahat bir nefes alabilecek.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Yapılandırma yasası kapsamında bankalar tarafından toplamda 72 ay vadeye kadar verilebilecek olan ihtiyaç kredisi kapsamında tüketiciler mevcut kredi kartı borçlarını ödeyerek ödeme sürecinizi 72 aya bölebilecek. Tüketicilere sunulacak ihtiyaç kredisinin faiz oranı dikkate alındığında oldukça düşük bir oran sunulacak ve tüketicilerin aldıkları kredi kapsamında mümkün olan en düşük faiz oranlarıyla yararlanmaları sağlanacak.

Gerekli şartları taşıyan tüm tüketicilerin belirli bir son tarih olmaksızın bankalara başvurabileceğinin altını çizmek istiyoruz. Yapılandırma kapsamında gerekli olan tüm şartları sağlıyorsanız bankanıza başvurarak bu konuda yardım alabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankalar kendilerine başvuran her tüketiciyi dikkatlice inceleme altına alacak ve başvuru gerçekleştiren her tüketicinin talebini kabul etmeyecek. Bankaların kendilerini güvence altına alarak seçme özgürlüğü bulunuyor ve vatandaşların ödeme gücünü de dikkate alarak ilgili kredi fırsatından yararlanmalarını sağlayacak.

Farklı bankalarda kredi kartları bulunan tüketiciler için oldukça yararlı ve dikkat çekici bir fırsat olduğunu belirten sektörün önde gelen isimleri, tüketicilerin farklı kredi kartlarının borcunu tek banka ve tek borç altında toplama fırsatı sunulacağını söylüyor. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için bireylerin ödeme güçlerinin oldukça önemli bir unsur olduğunun altını çiziyor. Kredi kartı borç yapılandırma 2018 yılında da standart bir kredi başvurusuyla aşağı yukarı aynı şartları taşıyor ve düzenli bir gelire sahip olmayan tüketicilerin bu fırsattan yararlanması maalesef mümkün değil.

Benzer Yazı: Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu