Genel

Kredi Kartından Hesaba Para Yollama

Kredi Kartından Hesaba Para Yollama

Teknolojik gelişmelerden önce birçok kişi, havale ve EFT yapmak istemeleri durumunda bankaların önünde sıra bekleyerek işlem sırasına göre para transferi yapabilmektelerdi. Günümüde artık böyle şeylere gerek olmadığını, mobil bankacılık üzerinden banka hesaplarından istenilen kişilere Havale ve EFT gönderim işlemlerin yapıldığını dile getirebiliriz. Bununla birlikte geçmiş yıllarda bankalar havale ve EFT yapmak için müşterilerinden 30 TL gibi maksimum tutarda bir işlem bedeli almakta idi. Dijital bankaların gelişmesi ile beraber artık havale ve EF gibi işlemlerden herhangi bir şekilde masraf alınmadığını ifade edebiliriz. Para transferleri kişilerin banka hesapları üzerinden yapılmaktadır. Havale ve EFT banka hesaplarında bulunan bir miktar tutar üzerinden yapılarak karşı tarafa gönderilmektedir. Bazı durumlarda kişilerin banka hesaplarında para olmaması durumunda Kredi Kartından Hesaba Para Yollama konusun ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Havale Ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için kırmızı renkli yazıda bulunan bağlantıya tıkla.

Kredi kartlarında tanımlanan limiti havale ve EFT göndermek şeklinde değerlendirmek isteyenler son zamanlarda Kredi Kartından Hesaba Para Yollama konusunu sıklıkla dile getirmeye çalışmaktadırlar. Bu sorunun sürekli olarak ön planda olmasından dolayı bankalar müşteri kazanabilmek için kredi kartları üzerinden havale ve EFT gibi para transfer işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamaya başlamış durumda. Bu sistemi hayata geçiren ilk bankanın ise Garanti Bankası olduğunu söyleyebiliriz. Garanti Bankası, ülkemizde bir ilk olarak kredi kartı üzerinden Havale ve EFT gönderimlerine izin vermiştir.

Garanti Bankası ile beraber ülkemizde Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), HSBC, Yapı Kredi Bankası, İNG Bank müşterilerine kredi kartları üzerinden limitlerine göre havale ve EFT yapma gibi izinler vermekte. Kredi kartları üzerinden mobil bankacılığa giriş yapan kişiler, uygulama üzerinden kolay bir şekilde transfer yapabilecekleri alanı bulabilirler. Bu bankalar, banka hesapları üzerinden yapılan para transfer işlemlerinde herhangi bir şekilde komisyon alımında bulunmaz iken kredi kartları üzerinden yapılan para transfer işlemlerine bir miktar komisyon alımında bulunmaktadır. Komisyon ücretleri 3 ile 5 Tl ile başlayıp yapılan işlem hacmine göre 10 TL’ye kadar artış gösterebilmektedir. Diğer bankalar, güvenlik sebebi ile şu an için bu tür transfer işlemlerine izin vermemektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu