DOLAR 5,7162
EURO 6,3045
ALTIN 276,7
BIST 98.987
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar ve Şartları
06.09.2019
A+
A-

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2019 yılında nakit ihtiyacı duyan fakat kredi notu düşük olan kimselerin endişe duyduğu ve araştırdığı bir konudur. Bir bankadan kredi çekebilmeniz için aranan şartlardan en büyüğü kredi siciliniz ve skorunuzdur. Bütün bankalar buna dikkat etmektedir. Fakat farklı şartlar uygulayarak kredi botu düşüklere kredi veren bazı bankalar da bulunmaktadır.

Ayrıca sitemiz içerisinden kolay kredi veren bankaları öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklüğü Nedir ve Nasıl Etkiler?

Kredi notu düşük olanlar için kredi nasıl alınacağını anlatmadan önce kredi skoru ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgiler verelim. Kredi notunuz, krediyi çekeceğiniz zamanda hesaplanan bir şey değildir. İlk kredi kartınızı aldığınızdan ve ilk kredinizi çekmeye başladıktan sonra oluşmaya başlayan bir süreçtir. Örneğin 18 yaşında ilk kredinizi aldınız, 50 yaşında kredi çekeceğiniz zamana kadar bütün ödeme düzenleriniz kredi notunuzu oluşturmaktadır. Yaptığınız her düzenli ya da düzensiz ödeme, gecikme ve ödeme detayları bu notu oluşturur. Kredi notu, 1’den 1900’e kadar belirlenen bir nottur. Mesela kredi notunuz 500-600 civarındaysa başvurunuzun olumsuz olması mümkündür. Kredi kartı almak ya da kredi çekmek için her zaman kredi notunuzun yüksek olması tavsiye edilir. Siz de kredi çekmeden önce Kredi Risk Raporunuza bakmalı ve kredi notunuzu bilmelisiniz. Yüksek kredi skoruyla bankaların güveni daha iyi sağlanır ve çok daha rahat kredi çekersiniz. Düşük kredi notu ise her türlü bankacılık işleminde karşınıza çıkacaktır.

Anında hızlı kredi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltilebilir Mi?

Kredi skoru düşüklere kredi veren bankalar konusundan önce belirtelim ki kredi notunuzu yükseltme ve yüksek tutma imkânınız da bulunmaktadır. Aşağıda verdiğimiz yöntemler ile kredi notunuzu yükseltebilir ve bundan sonraki bankacılık işlemlerini daha rahat yapabilirsiniz:

 • Yapacağınız tüm kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapmalısınız.
 • Eğer tek bir hesapla giderlerinize yetişemiyorsanız Ek Hesap oluşturmalısınız.
 • Ödemeyeceğiniz borçlarınız için yapılandırma tercih edebilirsiniz.
 • Düzenli olarak kredi kartı kullanmak bankalara kredi kartı kullanıcısı olduğunuzu gösterecektir. Aktif ve düzenli kredi kartı kullanıcısı olmak kredi notunuzu yükseltecektir.
 • Yetişemediğiniz kredi kartlarınızdan birkaçını kapattırmak sizi rahatlatacaktır.

Kredi Notu Düşük Kişiler Nasıl Kredi Çekerler?

Kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar sizlerden belli şeyler isterler. Eğer notunuz 1500’ten düşükse az riskli, 1100’den düşükse orta riskli olursunuz. Bu gibi durumlarda vereceğimiz yöntemlerle kredi alma şansınız vardır. 699’dan düşük notlar çok risklidir bunun için direkt bankayla iletişime geçip konuyu inceleyebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse:

 • Teminat göstererek
 • Kefil göstererek
 • Düşük tutarlı kredilere yönelerek kredi sahibi olursunuz.

Teminat Göstererek Bankalardan Kredi Çekmek

Kredi notu düşük olan kişiler kredi çekmek için bankalara teminat gösterme şansına sahiptir. Göstereceğiniz bu teminat ya da teminatlar sayesinde banka size güven duyacak ve kredinin ödenmeme ihtimalini düşünmeyecektir. Teminatın kalitesi ya da yüksekliği size kredi verilmesi ihtimalini yükseltecektir. Çekmek istediğiniz krediye teminat olarak taşınabilir ya da taşınmaz malları verebilirsiniz. Tabii ki bu malların teminat durumuna uygun olup olmadığı da banka tarafından araştırılır ve karar verilir. Eğer taşınmaz mal, yani ev, arsa gibi bir mal teminat edecekseniz banka tarafından bir ekspertiz gönderilir ve uygunluğuna bakılır. Uzmanın vereceği rapor ve rakamlar sizin kredi almanızı belirler. Eğer teminat verecekseniz şu özelliklere sahip olunması gerekmektedir:

 • Taşınmaz varlıklar tapuda ‘mesken’ olarak geçmelidir.
 • Verilecek olan taşınmazın tapusu sizin üzerinize olmalıdır.
 • Eğer birden fazla kişinin üzerine kayıtlı bir malı teminat edecekseniz herkesin imzası gereklidir.
 • Eğer yeni bir yapı teminat gösterecekseniz en az %80’i yapılmış olmalıdır.

Kefil Göstererek Bankadan Kredi Çekmek

Kredi skoru düşük kişiler için kredi çekme seçeneklerinden biri de bir başkasını kefil göstererek kredi çekmektir. Bu kişi aslında eğer siz kredi borcunuzu ödemezseniz, sizin borcunuzu ödemeyi direkt olarak kabul etmiş olan kişidir. Bir nevi güvence olarak seçilen kişidir. Banka bu kefil aracılığıyla krediyi ödeyeceğinize dair bir güven kazanmaktadır. Fakat herkesi kefil gösterme şansınız yoktur. Bankaların kefil olacak kişilerde aradığı bazı özellikler vardır. Bunlar:

 • Kefil olacak kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir.
 • SGK kaydının olması
 • Kefil olacak kişi evli ise Eş Muvafakatnamesi gerekir.
 • Kefil kişinin gelirinin kredi tutarına göre yeterli olması gerekir.

Kredi Notu Düşükleri Düşük Tutarlı Kredi Seçeneği

2019 kredi notu düşüklere kredi seçeneklerinden biri de düşük tutarlı kredi seçenekleridir. Bu kredi türünün genellikle geliri yüksek olan kişiler tercih etmektedir. Geliri yüksek olan kişiler, düşük krediler istedikleri zaman gelir ve gider dengeleri tutmaktadır. Bu sebeple de banka güvencesi altına girer ve gelirlerine göre daha düşük krediler çekebilirler. Bu krediye sahip olabilmek için bankaya tüm gelirlerinizi ve gerekirse hane halkının da gelirlerini doğru olarak beyan etmeniz gerekir. Bankaların düşük meblağlı kredilerinden dilediğinize bu şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca bu kredi yönteminin olumlu bir diğer tarafı da hem krediden yararlanmanız hem de düzenli ödemeniz durumunda kredi notunuzun yükselecek olmasıdır.

Kara Listede Bulunan Kişilere Kredi Veren Bankalar

2019 kredi sicili bozuk kişilere kredi veren bankalar bahsettiğimiz gibi senet, teminat ve kefiller ile kredi sağlamaktadır. Ayrıca düşük bütçeli kredi imkânınız da bulunmaktadır. Türkiye’de devlet destekli ve özel çok sayıda banka vardır. Bu bankalardan bazıları kredi siciline çok dikkat eder ve kara listedeki kişilere kredi vermez. Bazıları ise bahsettiğimiz yöntemlerle sizlere kredi imkânı sunar. 2019 kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan bazıları şunlardır:

 • ING Bank
 • Denizbank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • Türkiye Finans Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ICBC Bankası
 • Aktifbank
 • Fibabank
 • Enpara

Akbank’tan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi İmkânı

Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankalardan biri olan Akbank, müşteri kapasitesini de arttırmak adına belli bir miktara kadar krediyi gelir belgesi istemeden sunmaktadır. Yüksek meblağ kredilerinde mutlaka kredi notuna bakan bu bankada, 20.000 TL’ye kadar düşük kredi notunuzla kredi çekme imkânınız vardır. Üstelik bu krediyi 60 ay kadar vadelendirme şansınız da bulunmaktadır. Üstelik bu krediyi sorgulamak ve başvuru yapmak da çok kolaydır. SMS ya da Akbank Direkt internet bankacılığı ile size kredi çıkıp çıkmayacağını sorgulayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Gelir Belgesiz Kredi Hizmeti

Kredi skoru düşüklere kredi imkânı veren banka TEB Bankası’nda, kefil göstererek kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Bankanın kefil şartlarına uygun biri ya da birileriyle en yakın şubeye giderek kredi çekme fırsatınız vardır. Sizin ve kefil göstereceğiniz kişinin istenen tüm belgelerini bankaya ulaştırdıktan sonra eğer sonuç olumluysa istediğiniz meblağda krediyi çekersiniz. Gelir belgesiz kredi imkânı da yine TEB’de sunulmaktadır. CEPTETEB internet uygulaması ile başvuracağınız düşük bütçeli krediler için kredi skoru ve gelir belgesi gerekmemektedir. Yine burada da 20.000 TL krediyi 60 ay vadeli olarak alabilirsiniz.

Garanti Bankası’nda Kara Listedekilere Kredi

Kara listede olanlara kredi veren banka seçeneklerinden biri de Garanti Bankası’dır. Sosyal Medya ve tüm platformlarda verdiği reklamlarda da bu kredi seçeneklerini dile getiren Garanti Bankası’nda yüksek meblağda bir kredi düşünüyorsanız direkt olarak şubeyle görüşmeniz ve personeller ile bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Sizden istenen diğer şartlara uygunsanız kredi notunuz tolere edilecektir. Daha düşük kredi seçeneklerine tamamsanız da mobil uygulama, internet sitesi ya da SMS ile hemen şubesiz ve gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Aktifbank’tan ‘N’ Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar sizin kredi notunuzla ya da sunacağınız ekstra teminatlarla ilgilenmezler. Aktifbank, ihtiyaç sahibi müşteriler için ‘N’ Kolay Kredi platformunu bünyesinde oluşturmuştur. Bu kredi platformunda 30.000 TL’ye kadar online olarak çekebileceğiniz krediler bulunur ve üstelik 48 aya kadar da taksitlendirme şansınız vardır. Bu banka kredi çekerken sizden Hayat Sigortası zorunluluğu da istememektedir.

Düşük Nota Kredi Veren Fibabank

Düşük nota kredi veren bankalar arasında bulunan Fibabank her ihtiyaca özel çözümler bulunmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse bu bankada kefil göstererek kredi çekmeniz mümkündür. Yine her bankada olduğu gibi bu bankada da kefilinizin gelir belgesi gibi önemli evraklar istenecektir. Uygun görülürse de krediniz kefil güvencesiyle verilecektir. Kefil olacak kişiye ait bir gayrimenkul tapusu Fibabank’ın istediği belgelerden biridir.

ENPARA ile Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi

Kredi puanı düşük ve sicili kötü olanlara kredi veren bankalar dışında Enpara’da da gelir belgesiz ve kefilsiz kredi hizmeti sunulmaktadır. 2019 kredi notu düşüklere kredi veren Enpara, online yani internet üzerinden başvuru kabul eden bir bankadır ve tarafınızdan bir belge iletilmesi istenmez. T.C. Kimlik Numarası ile yapacağınız bu başvurularda gerekli bilgiler E-Devlet üzerinden alınır. Bu bankada diğer bankalardan farklı ve yüksek olarak 50.000 TL’ye kadar kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Tamamen masrafsız bir kredi türüdür. Enpara’da krediler için size uygulanacak olan faiz oranı ise %2,93’tür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.