DOLAR 5,7124
EURO 6,2917
ALTIN 276,6
BIST 98.987
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Az Bulutlu

2019 Kredi Puanı Düşükler İçin Kredi

2019 Kredi Puanı Düşükler İçin Kredi
07.09.2019
A+
A-

2019 yılı kredi notu düşüklere kredi imkânı verilebilmesi için belirli şartların sağlanması gerekir. Günümüzde kredi notu düşük ve sicilinde problem olan kişiler farklı yöntemler kullanarak başvuru yapabilir. 2019 kredi puanı düşükler için kredi alabilmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır:

 • İpotek Göstermek

Kredi almak için ipotek gösterilmesi, bankalara güvence oluşturarak kredinin onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Kredinin ödenmeme riski böylelikle azalmış olur. Kredi için gösterilen teminat ilgili banka tarafından şartlara uygun olup olmadığına dair incelemeye tabi tutulur. Gayrimenkul değerleme uzmanı tarafından taşınmaz mala dair ekspertiz raporu çıkartılır. Raporda yer alan bilgilere göre başvuru değerlendirmeye alınır. Teminat gösterilecek taşınmaz için de belirli şartlar aranmaktadır.

 • Kefilli Kredi Almak

Kefil gösterme durumunda kefil olacak kişi borcu ödemeyi kabul etmiş sayıldığı için kredinin ödenmemiş olma riski azalır. Bankalar bu noktada kefil olan kişi için birtakım şartlar aramaktadır:

 • Kefilin kredi puanının belli bir seviyede olması
 • SGK sigorta kaydının olması ve yeterli geliri bulunması
 • Kişi evli ise bankada imzalı olarak eş rızasının alınması

Bu şartlar ilgili bankaya göre değişebilir ve banka ekstra talepler de bulunabilir.

 • Düşük Tutarlı Kredi Başvuruları Yapmak

Kişinin geliri belli bir tutarın üzerindeyse düşük kredi talebinde bulunduğunda bankalar krediye daha kolay onay verebilir. Yapılması gereken bütün gelirlerin bankaya sunulmasıdır. Bankaların düşük limitli kredi kampanyaları takip edilerek başvuru yapılabilir. Bu yöntemi kullanarak kredi ger ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi puanınız da artacaktır.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılı kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar, düzenlediği kampanyalar ile ihtiyaç kredisi ya da ipotek karşılığı kredi imkânı sunmaktadır. Bankaların en önemli kredi kullandırma politikalarından biri kredi notunun yüksek olmasıdır. Risk gruplarına göre kredi notları şu şekilde belirlenmiştir:

 • 0-699 / En riskli
 • 700-1099 / Orta riskli
 • 1100-1499 / Az riskli
 • 1500-1699 / İyi
 • 1700-1900 / Çok iyi

Genel olarak bankaların belirlediği risk puanlama sistemi bu şekildedir. Bankalara göre farklılıklar söz konusu olabilir. Kredi notu 1500 üzerindeyse rahat bir şekilde kredi kullanılabilir.

Kredi notu, 1-1.900 puan arasında hesaplanan ve düzenli yapılan ödemelerle artan finansal puanlama sistemidir. Kredi notu oluşmamış yani sıfır olarak nitelendirilen bir kişinin finansal hareketleri banka tarafından görülememektedir. Bu da bankalar tarafından riskli olarak nitelendirilebilir. Kişinin öncelikle bankalarla aktif çalışmalar gerçekleştirerek kredi puanı oluşturması gerekir.

 • Başvurularda Değerlendirilen Faktörler

Bankalar tarafından kredi verilirken kredi puanı haricinde bakılan başka ölçütler de bulunur.

 • Gelir durumu değerlendirilirken aylık ödenecek en yüksek kredi tutarı, gelirin %50’si olarak belirlenmiştir.
 • Devlet memuru ya da özel sektörde çalışıyor olmak, kredi değerlendirmelerini olumlu etkilemektedir. Buradaki ölçüt düzenli gelire sahip olmaktır. Bankalara göre gelirin düzenli olması riskin azalması anlamına gelir. Özel sektörde çalışanlar için de çalışılan kurumla ilgili gerekli incelemeler yapılmaktadır.

Başvuruları gerçekleştirirken internet bankacılığı kullanmanız sizden talep edilen teminat, kefil, kredi notu veya gelir belgenize bakılmadan kredi alma imkânı sunar.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi puanı sorgulama işlemi kimlik numarası ile birlikte e-Devlet üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra makul ücretler ödeyerek de sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi puanını belirleyen kriterler şu şekilde sıralanabilir:

 • Geçmiş kredilerin ödenme düzeni
 • Kredi kullanım sıklığı
 • Kredi kartı borçlarının düzenli ödenmesi
 • Yakın zamandaki kredi kullanımlar
 • Eski/Yeni kredi kartı limitleri
 • Yasal takip bulunup bulunmadığı

Her ay güncellenen kredi puanlarını yükseltmek mümkündür. Yapılan ödemeler kredi notuna doğrudan etki eder. Borçların gününün geçirilmemesi, kart limitlerinin ihtiyaca göre belirlenmesi gibi faktörler kredi puanına olumlu yansır. Borç ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılması ile ödemelerinizi yapılandırmış olursunuz. Düzenli bir kredi kartı kullanıcısı olmak kredi puanının yükselmesini sağladığı gibi kredi almayı da kolaylaştırır. Kolay onaylanan kredi kartlarına başvuru yapabilir, puanınızı yükseltebilirsiniz.

 • E-Devlet Kredi Notu Öğrenme

2019 yılında faaliyete geçen kredi notu sorgulama hizmetini ayda sadece bir defa kullanabilir, kredi risk raporunuzu görebilirsiniz. Takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılır.
 • “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” seçilir.
 • Açılan ekrandan “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” kısmına girilir.
 • “Yeni Başvuru” butonu seçildikten sonra bilgiler ekranda görülebilir.
 • “Başvur” dedikten sonra cep telefonunuza kısa mesaj ile şifre gelecektir.
 • Gelen şifreyi ekranda bulunan “Rapor Şifresi” kısmına girmeniz gerekir.
 • Güvenlik kodunu da girdikten sonra “Raporu Görüntüle” kısmına basarak devam ediniz.
 • Son olarak cep telefonunuza tekrar gelecek olan şifreyi ekrana girerek “Gönder” butonuna basılır.
 • Bu şekilde karşınıza finansal durumunuza dair bilgiler çıkacaktır.

E-Devlet sisteminde bulunan cep telefonu numaranızın güncel ve doğru olması gerekir; aksi halde şifreye ulaşamayacağınız için işlemi gerçekleştiremezsiniz. 

 • Kısa Mesaj ile Kredi Notu Sorgulama

“Kimlik Numarası” boşluk “Doğum Yılı” yazıp 1122’ye SMS gönderildiğinde 9 TL karşılığında kredi puanı öğrenilebilir. Ayrıca günümüzde Ziraat Bankası, İş Bankası gibi bankaların da online kredi sorgulama sistemleri bulunmaktadır.

Ayrıca faizsiz kredi veren katılım bankası yazımıza bakabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kredi puanı sorgulama işlemi, Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı üzerinden ücret karşılığında gerçekleştirilebilir. Takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Ziraat Mobil uygulaması telefona indirilmelidir.
 • Kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılır.
 • “Başvurular” kısmına girildikten sonra “Çek ve Risk Raporu” sekmesine girilir.
 • “KKB Risk Raporu” butonuna bastıktan sonra ekrandan işlem ücretinin alınacağı hesabı seçmeniz gerekir. İşlem ücreti 8 TL’dir.
 • Son olarak “E-Posta Gönder” seçeneğine tıklanarak işlem sonlandırılır ve rapor mail adresinize iletilmiş olur.

Kredi Hesaplama Ziraat

Ziraat kredi tutarı belirleme işlemi bankanın web sitesi üzerinden “Hesaplama Araçları” kullanılarak gerçekleştirilir. Kredi türü için Tüketici/Taşıt/Konut seçeneklerinden birini belirlemelisiniz. Tüketici kredisi hesaplama aracı ile işleme devam ederseniz kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade ve faiz oranını seçerek “HESAPLA” butonuna tıkladığınızda ödeme planınızı oluşturmuş olursunuz.

En Uygun Kredi

En avantajlı kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyenler banka şartlarını ve kampanyalarını takip etmeli, kendisi için en uygun olana başvurmalıdır. Özellikle kredi notu düşük olan müşteriler, özellikle ihtiyaç kredisi kampanyalarını incelenmelidir. İnternet üzerinden https://www.hangikredi.com bağlantısına tıkladığınızda faiz oranlarını karşılaştırarak kendinize uygun krediyi belirlemeniz mümkün. Kredi türü/Kredi Tutarı/Kredi Vadesi kısımlarını doldurduğunuzda “HESAPLA” butonunu seçerek karşılaştırmalı seçenekleri görebilirsiniz.

Aktifbank’tan Kredi Notu Düşüklere Kredi

Aktifbank kredi puanı düşüklere kredi kampanyası ile nakit ihtiyacı anında karşılanabilir. Aktifbank N-Kolay Kredi’de kredi notu düşük kişiler için faiz oranları farklıdır. Yani kredi puanı yüksek bir kişi başvuru yaptığında faiz oranı değişir. 2019 kredi puanı düşükler için kredi seçenekleri N-kolay internet sitesinden incelendikten sonra form doldurularak başvuru gerçekleştirilir.

Vakıfbank Kredi Puanı Düşükler için Kredi Fırsatı

Vakıfbank kredi notu düşükler için kredi kampanyasında istenen şart, banka üzerinden en az 6 aydır emeklilik ya da çalışma maaşının alınmasıdır. Vakıfbank üzerinden maaş almayan kişiler için ipotekli kredi imkânı bulunur. Bunun için düzenli gelire sahip olmanız ve üzerinize kayıtlı teminat olması yeterlidir. Bu şekilde teminatın %50’sine kadar 48 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. 2019 kredi puanı düşükler için kredi imkânı sunan Vakıfbank ile kısa vadeli ve düşük tutarlı kredilerden yararlanabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Notu Düşüklere İhtiyaç Kredisi

Fibabanka kredi puanı düşüklere kredi alabilme limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi notu düşük olanlar için gereken koşul, yanınızda çalışan ya da emekli olan bir kefil göstermektir. Başvuru için doğrudan şubeye gidilmelidir. İnternet bankacılığı veya SMS başvurusu yapıldığı takdirde olumsuz yanıt alınır.

ING Bank Kredi Notu Düşüklere Mini Kredi

ING bank kredi puanı düşüklere kredi küçük ihtiyaçlar için avantaj sunar. Kredi notu düşüklerin 3.000-5.000 TL arasında yararlanabileceği kredi için başvuru doğrudan banka şubelerinden yapılmalıdır. İnternet üzerinden yapılan başvurular genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan Kredi Notu Düşüklere Kredi 

Ziraat Bankası kredi puanı düşüklere kredi sağlamak için bazı şartlar aramaktadır. Düzenli bir gelir varsa ve 6 aydır sigorta ödemeniz varsa krediden yararlanma imkânı vardır. Kredi geri ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılabilecek olması banka için en önemli kriterlerdendir.

Cepteteb’den Kredi Notu Düşüklere Kredi

Cepteteb kredi notu düşükler için kredi olanağına başvuru uygulama üzerinden yapılır. TEB şubelerinden Cepteteb şifresi alarak uygulamaya girebilirsiniz. Banka kredi puanına göre faiz seçenekleri sunmaktadır. Başvuru yapabilmek için en az 20 yaşında ve düzenli gelire sahip olmanız gerekir. En fazla 30.000 TL’ye kadar kredi imkânı verilmekte ve müşteriden ödemelerin zamanında yapılması istenmektedir. Kredi notu düşük olan vatandaşlara kefilli kredi imkânı da sağlamaktadır.

Akbank’tan Kredi Puanı Düşükler için Kredi

Akbank kredi notu düşüklere kredi ile internet bankacılığını kullanarak avantajlardan ve cazip fırsatlardan yararlanılabilir. Akbank Direkt Uygulaması’nı indirerek güncel kredi imkânlarını takip edebilir ve uygun fırsatlardan yararlanırsınız. Kredi limitini öğrenmek isteyenler, Akbank SMS kredi ile “KREDİ” boşluk “KİMLİK NUMARASI” yazdıktan sonra 4425’e kısa mesaj gönderebilir. Bu şekilde ne kadar kredi kullanabileceğinizi öğrenir ona göre başvuru yapabilirsiniz.

Enpara Notu Düşüklere Kredi

Enpara kredi puanı düşüklere kredi avantajından yararlanmak isteyenler mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilir. Evraksız olarak başvurulabilen banka, müşterilere 50.000 TL’ye kadar kredi imkânı verir. Banka gerekli görülen durumlarda kefil ya da belge talep etme hakkına sahiptir. Başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde kredi çok kısa süre içerisinde hesabınıza yatar. 2019 kredi puanı düşükler için kredi avantajları Enpara Ditijal Bankacılığı üzerinden takip edilebilir. Ayrıca Enpara EFT veya havale ücreti talep etmez. Böylelikle çektiğiniz kredi tutarını dilediğiniz banka hesabına aktarabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.