Genel

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Hangi bankaya giderseniz gidin yapacağınız kredi başvuruları sonucunda değerlendirmenin kredi notunuza bakılarak yapıldığını söyleyebiliriz. Kredi notu yüksek olan kişiler işlemlerini aynı gün gerçekleştirerek ihtiyaçlarına çözüm olanakları gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz. Bununla beraber yeteri oranda nota sahip olmayan kişilerin hem kredi başvuruları olumsuz olarak yanıtlanıyor hem de notlarının daha da düşüş göstermelerine neden olduklarını söyleyebiliriz.  Bu konuda her bankanın aynı standart kalıpları kullanmadığını, bazı kişilerin x bankadan kredi talebinin olumsuz olarak değerlendirilmesine karşın aynı tutardaki kredi tutarının y bankadan kolaylıkla çekilebildiğini söyleyebiliriz. Kredi notuna bakmadan hiçbir bankanın kredi vermediğini ancak bazı bankaların farklı sınırlandırmalar uyguladığını söyleyebiliriz. Genel olarak merak edilen Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim? sorusuna yanıt verecek olursak;

Bankalar Tarafından Kredi Almaya Hak Kazanmak İçin Kredi Puanı Ne Kadar Olmalıdır?

Her insan, 18 yaşına geldikten sonra kendi adına bankacılık işlemleri yapmaya hak kazanır. 0’dan başlayan kredi notu serüveni yapılan her bankacılık işlemi ile artmaya başlamaktadır. 1900 olan üst sınıra ulaşmak için oldukça çaba gösterilmesi gerekmektedir. Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim? sorusuna net bir cevap verecek olursak bu notun en az 1200 puan olması gerektiğini söyleyebiliriz. 1200 puanın altında kalan kişilerin kredi taleplerinin çoğunlukla red edildiğini ve ipotekli krediler üzerinden başvurular yaparak sonuç elde edebileceklerini söyleyebiliriz.

Birçok kişi 800 kredi notum var kredi çekebilir miyim? sorusunu bizlere yöneltmektedir. Bu puan ile kredi çekmenin neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. 1300 ile 1499 puan arasında bir nota sahip olan kişilerin şanslarının dahi zor olduğunu, bu puan arasında yer alan kişilerin sadece aylık gelirlerine oranla krediler alabileceklerini söyleyebiliriz. 1500 ile 1699 puan arasında bir kredi notuna sahipseniz bankalardan her türlü kredi çekebilir, işlemlerinizin anlık olarak tamamlanmasına olanak sağlayabilirsiniz. Özellikle 1700 ile 1900 puna sahipseniz bankalar tarafından VİP müşteri olarak belirleneceğinizi söyleyebiliriz. VİP müşterilerin kefil dahi göstermeden istediği  krediden istediği kadar çekebileceğini söyleyebiliriz. Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim? sorusuna ayrıntılı yanıtlar vererek hangi puan türünün ne gibi avantajlarının bulunduğunu dile getirmeye çalıştık.

İlgili Yazı: Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Başlıklı yazımız ile kredi notunu öğrenmenin detaylarını paylaştık incelemenizi öneriyoruz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu