Banka Rehberi

Kuveyt Türk EFT Saatleri

Geçmişten günümüze bankacılık işlemlerinin hızla yaygınlaşması ve bankaların hayatımızda çok daha önemli bir yere sahip olmasıyla birlikte birikimlerimizi yastık altından ziyade banka hesaplarımızda saklamanın daha fazla kazanç sağlaması ve ekstra güven uyandırması bu durumun en büyük sebeplerinden birisi. Birçoğunuzun bildiği üzere bankalar arası yapılan para transferlerine EFT işlemleri denilmektedir. EFT işlemlerinin gerçekleşebilmesi için bazı saat ve günler içerisinde işlem talimatı vermiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ileri tarihli bir talimat olarak girilecek ve transfer anında gerçekleşmeyecektir. Kuveyt Türk eft saatleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Kuveyt Türk eft günleri ve saatlerini takip ederek transferlerinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT İşlem Saatleri

Kuveyt Türk üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri için 2 farklı saat aralığı bulunmaktadır. Kuveyt Türk’e ait şubelerden yapacağınız EFT işlemleri için en geç 16:55’de talimatınızı oluşturmanız gerekmektedir. Şubeler için verilebilecek EFT talimat saati bu şekilde belirlenmiştir. Fakat, Kuveyt Türk eft saatleri internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanıcıları için daha esnektir.

Kuveyt Türk internet Bankacılığı EFT saatleri hakkında bilgi arıyorsanız internet veya mobil uygulama üzerinden en geç 17:20’ye kadar EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemlerinden farklı olarak EFT işlemleri belirli günler ve saat aralıklarında gerçekleştirilebilmektedir. Bankaların çalışma günleri içerisinde 09.00’da başlayan EFT işlemleri en geç yukarıda belirtmiş olduğumuz saatleri kadar devam edebilmektedir.

Kuveyt Türk EFT Ücretleri

Kuveyt Türk eft işlem saatleri hakkında sizleri bilgilendirdik. Peki, eft ücretleri hakkında bilginiz var mı? Yapacağınız transferler çoğu banka tarafından herhangi bir anlaşmanız bulunmuyorsa işlem ücretine tabi tutulacaktır. Fakat, Kuveyt Türk bu konuda müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. İnternet ve Mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak transfer işlemlerini gerçekleştiren müşteriler Kuveyt Türk üzerinden yapacakları EFT işlemlerine herhangi bir ücret ödemiyor. 0 TL komisyon ödeyerek istediğiniz kişiye çalışma saatleri içerisinde ücretsiz bir şekilde EFT ya da Havale gerçekleştirebilirsiniz.

NOT: Kuveyt Türk şubeleri aracılığıyla yapacağınız EFT işlemlerinde şubeler sizden işlem ücreti talep edebilir. Bu nedenle transfer işlemlerinizi mobil ya da internet bankacılığı hesabınızdan yapmanız tavsiye edilir. Eğer para elinizde nakit ve direkt yatırıp kolaylık olsun diye yapmayı düşünüyorsanız işlem ücreti ödemeyi göze almanız gerekiyor. Bunun yerine parayı ilk önce hesabınıza yatırabilir sonrasında kendiniz EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu