Genel

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram, son zamanlarda özellikle şirketler tarafından kullanılmakta olup yurtdışı para transfer işlemlerinin yapımına olanak sağlayan bir hizmet olarak gösterilmekte. Bu hizmetin git gide yaygınlaşmasından ötürü birçok kişinin aklında Moneygram Anlaşmalı Bankalar sorusunun oluştuğunu görmekteyiz. Yazımız içerisinde bu konuya ve Moneygram hizmeti hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağımızı belirtmek istiyoruz.

Moneygram Nedir?

Moneygram Anlaşmalı Bankalar konusundan önce bu hizmet hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız. Yurtdışına sürekli olarak para gönderen ya da para alımında bulunmak isteyen bireysel ve ticari işletmeler için tasarlanan bu sistem, para transfer işleminin güvenilir bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaya çalışmakta. Moneygram tarafından sunulan güvenilir hizmetin avantajlarından bahsedecek olursak;

  • İlk para transfer işleminden sonra kişilerin bilgilerini kayıt altına alan sistem, tekrardan aynı kişiye transfer yapılmak istenmesi durumunda işlemlerin anlık olarak yerine getirilmesini sağlamakta. Para transfer işleminin yapılacağı ülkelerin çalışma ve mesai şartlarına göre işlemler 10 dk gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır.
  • Para transfer işleminin ardından paranın çekilme işleminin yapılması ile gönderici kişiye e-posta ve SMS üzerinden bilgi mesajı iletilmektedir.
  • Yıl içerisinde Moneygram kart sahiplerine özel birçok indirim ve avantajlar sunulmaktadır. Avantaj ve kampanyalar kart sahiplerine yine mail üzerinden iletilmektedir.
  • Moneygram üzerinden yapılan yurtdışı para trasnfer işlemlerinde komisyon oranları da oldukça düşüktür. Yapılan para transfer işlemlerinden 3$’dan başlayan komisyonlar alınmaktadır.
  • Para transfer ekranında iken Moneygram sahipleri açıklama kısmına 10 kelimeye kadar ücretsiz girişlerde bulunabilirler. 10 kelimeden sonrası için ekstre ücret talep edilecektir.
  • Moneygram, şu an için 200’den fazla ülkede 400,000’e yakın ödeme noktası üzerinden para transfer işlemlerine izin vermektedir.

Moneygram Anlaşmalı Bankalar

Moneygram, ülkemizde ilk kurulduğunda ülkemizde sadece 3 banka ile anlaşmalı bir şekilde gönderimde bulunabiliyordu. Denizbank, Kuveyt Türk ve Bank Asya ile beraber çalışan banka günümüzde anlaşmalı banka sayısını 2’ye düşürmüştür. Bank Asyanın kapanması ile beraber sadece Denizbank ve Kuveyt Türk bankası ile çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer bankalar ile anlaşma yapıp yapmayacağı, banka sayısının artacağı ile ilgili bilgi şu an için bulunmamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu