Genel

Papara’ya ATM’den Nasıl Para Yüklenir?

Papara’ya ATM’den Nasıl Para Yüklenir?

2016 yılında PayPal’ın kapanması ile beraber alternatif seçenekler oluşturmak adına büyük bir girişim başlatan Papara, ön ödemeli sanal kart sisteminde ülkemizdeki en başarılı sistem olarak gösterilmekte. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından alınması gereken tüm lisansları alarak yasal olarak faaliyet gösteren Papara, bireysel ve ticari işletmelerin son zamanlardaki en güvenilir işlemlerini yaptığı alana dönmüş durumda. Herhangi bir şekilde banka hesabı açmadan kullanılabilen bu sistem, kullanıcılar arasında para alışverişleri yapma başta olmak üzere kart üzerinden internet alışverişleri ve POS işlemleri gibi birçok ayrıcalıklar sunmaktadır. Bu yazmızda Papara hesabı açan kişilerin sıklıkla sormuş olduğu Papara’ya ATM’den Nasıl Para Yüklenir? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Papara, bankalar gibi kullanıcılarından 18 yaş ve üzeri olmalarını istememektedir. Minimum olarak 16 yaş ve üzerindeki kişilerin hesap açabileceği bu sistem, daha çok banka hesabı açamayan gençler tarafından internet alışverişleri yapabilmek için kullanılmaktadır. Papara üzerinden üyelik işlemlerini tamamlayan kişiler, hesaplarına nasıl bakiye yükleyebileceklerini merak etmektedirler. Papara hesaplarına bakiye yükleme işlemi için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bizlere gelen en çok soru ise ATM üzerinden nasıl bakiye yüklenebileceğidir.

Papara’ya ATM’den Nasıl Para Yüklenir?

  • Papara hesaplarına giriş yapan kullanıcılar, Üst tarafta yer alan menü üzerinden para yükle kısmına tıklamaları gerekmektedir.
  • Gelen seçenekler arasından ATM bölümüne giriş yaparak karşınıza çıkacak sayfayı bekleyin.
  • ATM kısmına tıklanılması ile beraber Papara şirketinin çalışmakta olduğu bankaların listesini görebilirsiniz. Çalışmakta olduğunuz banka ya da sizlere en yakın anlaşmalı bankanın ATM’sine giderek aşağıdaki adımları uygulayarak para yükleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Papara’nın anlaşmalı olduğu bankalar listesinden para yükleyeceğiniz bankayı seçmeniz ile birlikte sizlere bir İBAN numarası iletilecektir.
  • İlgili ATM’ye giderek kartsız işlemler bölümünden verilen İBAN adresine adınız, soy adınız ve TC Kimlik numaranızı belirterek para gönderiminde bulunmalısınız.
  • Papara hesabınıza tekrardan girerek ödeme bildiriminde bulunmanız gerekecektir.  Para yüklerken verdiğiniz kişisel bilgileri gerekli alanlara girmeniz durumunda hesabınıza ilgili tutarın yüklendiğini göreceksiniz.

Papara’ya ATM’den Nasıl Para Yüklenir? sorularınıza ayrıntılı bir şekilde dile getirmeye çalıştık.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu