Banka Rehberi

QR Kod ile Elektrik Faturası Ödeme

Teknolojinin hızlı gelişimi tüketicilerin fatura ödemelerini çok daha basit ve alternatif birçok yöntemle gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve hemen hemen her bankanın aktif ettiği QR Kod işlemleri sayesinde tüketiciler artık faturalarını dahi ödeyebiliyor. QR Kod ile elektrik faturası ödeme işlemini gerçekleştirmek için ne yapmanız gerekiyor bunu biliyor musunuz?

QR Kod ile Elektrik Fatura Ödeme

QR Kod ile elektrik fatura ödeme ve diğer doğalgaz vb. birçok faturanızı ödeme ihtiyacı duyabilirsiniz. Kredi kartınızın yanınızda bulunmaması ve faturanızı acilen ödemeniz gerektiği durumlarda tercih edebileceğiniz bu yöntem sayesinde yanınızda kart olmasa dahi birkaç saniyede ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Cep telefonunuz ve bankacılık uygulamanız sayesinde faturanızı güvenle ödeyebileceğiniz söylesek ne dersiniz?

Ülkemizde Turkcell’in başlatmış olduğu QR Kod ile fatura ödeme kolaylığı artık birçok kurumun elektrik faturasını dahi ödemek için kullanılabiliyor. Elektrik faturanız üzerinde yer alan QR kodu cep telefonunuzda yer alan bankacılık uygulamanızın QR okuma sayfası aracılığıyla okutarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. QR kod ile ödeme işlemini nasıl yapacağınız daha detaylı ve adım adım anlatmak gerekirse;

  1. QR Kod ile fatura ödeme işleminizi gerçekleştirmek için ödeme işlemini gerçekleştireceğiniz bankanızın mobil bankacılık uygulamasını kullanmış olduğunuz cihaza göre Apple Store ya da Google Play Store üzerinden indirmelisiniz.
  2. Bankanıza bağlı olarak direkt açılış sayfası ya da uygulamaya girişinizi tamamlamanız ardından Kartlarım menüsü altında yer alan QR kod ile ödeme seçeneğine tıklayınız.
  3. Telefonunuzun ekranına QR okuyucunuz gelmesi ardından fatura üzerinde yer alan QR Kodu ekrana okutarak ödemenizi gerçekleştirin.
  4. Son olarak ödeme yapmak istediğiniz hesap ya da kartı belirterek ödeme işlemini tamamlayın.

Tebrikler, yanınızda kredi kartınız, banka kartınız ya da nakit olmamasına rağmen QR kod ile elektrik faturası ödeme işleminizi güvenle tamamladınız. QR kod ile ödeme yapmak hakkında aklınıza takılan ve yardımcı olmamızı istediğiniz konular olması halinde yorum alanını kullanmaktan çekinmeyin. Deneyimlerinizi bizler ve diğer tüketiciler ile paylaşmanız bizleri oldukça mutlu edeceği gibi diğer tüketicilere de yol gösterecektir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu