Genel

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Bankalar tarafından son zamanlarda oluşturulmuş en büyük adımlarından birisi olarak gösterilen Sanal Kart servisi birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu sistem özellikle internet alışverişleri için geliştirilmiş olup kredi kartı bilgilerini güvene almak için hayata geçirilmiştir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin bir hayli artması, yapılan alışverişler üzerinden bazen kredi kartı bilgilerin çalınmasından dolayı mağduriyetlerin giderek artması bankalara bu tür alternatif sistemler geliştirmelerine neden olmuştur. Tamamen dijital ortamlarda kullanılmak üzere geliştirilen sanal kart, fiziki bir geçerliliğe sahip değildir. Bu nedenle internet alışverişlerinin haricinde herhangi bir kullanım alanı da bulunmamaktadır. Son zamanlarda sıklıkla iletilen Sanal Kart Nedir? Nasıl Oluşturulur? sorusuna yanıt vermek için bugün sizlere bu yazıyı hazırlamak istedik.

Sahip olduğunuz kredi kartının bilgilerini internet üzerinden paylaşmak istemediğinizden ötürü alışveriş yapamıyorsanız sanal kart tam da sizlere göre. Sanal kartların limiti tamamen sizler belirleyebilir, kullanım alanını internet üzerinden tamamen özgür bir şekilde yürütebilirsiniz. Her banka müşterine sanal kart oluşturma konusunda ayrı limitler koyabilmektedir.Bazı bankalar müşterilerine sınırsız sayıda oluşturma imkanı verirken bazıları ise sadece ayda 5 adede kadar izin vermektedir. Oluşturulan bir sanal kartın limitini de dediğimiz üzere sizler belirleyebilirsiniz. Yapacağınız alışveriş tutarı 50 TL ise kartınızın limiti 50 TL olarak ayarlayabilir, daha sonrasında 500 TL’lik bir ürün için limit yükseltiminde bulunabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Günümüzde her bankanın sanal kart hizmeti bulunmamaktadır. Eğer çalıştığınız banka sizlere sanal kart hizmeti veriyorsa bu hizmetten şu şekilde faydalanabilirsiniz; İnternet bankacılığı, kredi kartınız üzerinden birçok işlemler yapmanıza olanak sağlayan en güzel alanlardan birisi olarak gösterilmekte. İnternet bankacılığı üzerinden sanal kart oluşumu yapabilir, istediğiniz zaman limit konusunda ayarlamalar yaparak internet alışverişlerinizi güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı konusunda desteği sanal kart hizmeti veren tüm bankalar sağlamaktadır. Diğer yöntem ise bankaların müşteri hizmetleridir. Bankanızın müşteri hizmetleri numarası üzerinden arayarak sanal kart açtırmak istediğinizi dile getirmeniz yeterlidir. Gerekli güvenlik işlemlerinin tamamlanması ile beraber sanal kartınız başarılı bir şekilde oluşturulacaktır. Şubeler üzerinden bu konu hakkında destek verilmediğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu