Krediler

Şekerbank 1953 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank 1953 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankacılık sektörü, teknolojik gelişmeleri en sık takip eden alanlar arasında yer almakta. Artık birçok bankacılık işlemini şubeye gitmeden yapıldığını belirten bankalar, mobil ve internet bankacılığı üzerinden birçok işlemin anında yapılabilmesine olanak sağlamakta. Özellikle işletmeleri desteklemek amacı ile kurulan Şekerbank, müşterilerinin şubeler içerisinde uzun kuyruklarda bekleyerek işlem sırası ile kredi başvurusunda bulunma devrini kaldırmak için harekete geçmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda aktif hale getirilen SMS üzerinden kredi başvuru sayesinde artık birçok kişi şubeye gitme derdinde olmadan kredi başvurularını oturdukları yerden telefonları ile gerçekleştirebilmekte. Bugün, bu yazımız içerisinde Şekerbank 1953 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler vererek kredi başvuru aşamalarını dile getirmeye çalışacağız.

Şekerbank üzerinden hesapları bulunan kişiler, anlık olarak nakit paraya sıkışmaları durumunda kredi başvurusu için şubeye gitmeye gerek duymazlar. Ceplerinde bulunan telefonlar her müşterinin kredi başvurusu sırasında kullanabileceği bir mobil şube olarak gösterilmekte. SMS üzerinden nasıl kredi başvurusunda bulunacağını merak eden Şekerbank müşterileri; telefonlarının mesajlar kısmına girerek “KREDİ” yazıp bir boşluk bırakarak 11 haneden oluşan TC Kimlik numaralarını yazarak 1953’e mesaj göndermeleri gerekmektedir. Gönderilen mesajdan sonra kredi başvurunuzun yapıldığına dair bir onay mesajı gelecektir. Gelen mesajda inceleme yapıldıktan sonra mesajın en kısa sürede gönderileceği ifade edilmekte. Şekerbank 1953 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? sorusunda başvurudan sonra gerçekleşen işlemlerden de bahsedecek olursak;

SMS üzerinden TC Kimlik numara verilerini gönderen kişiler, banka sistemi içerisinde otomatik tarama sistemine düşerek kredi notu incelemesine tabii tutulurlar. Sistem, TC Kimlik numarası üzerinden yapacağı kredi notu incelemesi sonrasında eğer uygun görülürse aynı gün içerisinde kredi başvurularının onaylandığına dair bir mesaj alacaklardır. Onay mesajının gelmesi ile beraber kişiler en yakın Şekerbank şubelerine gelmelerine dair bilgiler verilecektir. Kredi notu sistemi, bir kişinin bankacılık sistemi içerisindeki tüm geçmişine dair bilgiler vermektedir. Eğer daha önce kredi kartının borcunu ödemeyen, kredi taksit borcunu ödemeyen ya da en ufak bir sorun yaşayan kişiler bu not sistemi üzerinden kolay bir şekilde ifşa olabilmektedirler. Herhangi bir sıkıntısı bulunmayan kişiler, kolay bir şekilde kredi çekebilirler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu