DOLAR 5,7124
EURO 6,2917
ALTIN 276,6
BIST 98.987
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar
08.09.2019
A+
A-

Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı sunan bankalar da bulunmaktadır. Kredi sicilinin ve dolayısıyla kredi puanının bankacılık işlemlerinde ne kadar önemli olduğu sık sık hatırlatılmaktadır. Bankalar kredi çekmek isteyen kişilerin ilk olarak kredi sicilini incelerler. Çoğu banka hala kredi notu düşük kişilere kredi vermeyi, kredi kartı vermeyi ve kredi kartı limiti arttırmayı kabul etmez. Bunların aksine 2019 kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Ayrıca kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Nasıl Alınır?

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, krediyi çekecek kişilerden farklı güvenceler istemektedirler. Çünkü kredi sicilinizin bozuk olması daha önceden yaptığınız düzensiz ödemeleri hatta yapmadığınız ödemeleri göstermektedir. Bu da bankacılıkta olumsuz sicil oluşumunuzun sebebidir. Bankaların size olan kredi güveni de bu noktada azalmıştır. Kredi siciliniz, krediyi çekeceğiniz zaman oluşan bir şey değildir. İlk kredi kartınızdan itibaren oluşmaya başlamıştır. Yükseltme seçeneğiniz tabii ki vardır, fakat çok kısa sürede olacak bir şey değildir. Yine de bundan sonraki ödemelerinizi düzenli yapmanız ve aktif, düzenli kredi ve kredi kartları kullanmanız kredi sicilinizi yükseltebilmektedir. Kredi sicilinizin bozuk olması demek kredi notunuzun da düşük olduğu anlamına gelir. 1900 puan üzerinden hesaplanan kredilerde özellikle 699’un altında çok düşüktür. Bunun yanı sıra daha önce hiç kredi ve kredi kartı kullanmadıysanız kredi notunuz 0’dır. Bu da kredi almanızı engelleyecek bir puandır.

Kredi Sicilinizi Yükseltme İmkânınız Var Mıdır?

Kredi sicili kötü olan kişiler kredi çekmek için ya da ileride oluşabilecek durumlar için kredi sicillerini düzeltme seçeneğine gidebilirler. Kredi sicilinizi düzeltiyor olmanız bankaların da size güveni anlamına gelmektedir. Peki kredi sicili nasıl düzelir? Öncelikle bundan sonraki tüm bankacılık işlemlerinizde düzenlilik ve güven esas almanız gerekir. Tüm ödemelerinizi zamanında yapmalısınız. Kredi kartlarınızın ödemesini geciktirmemeli hatta birkaç kere mümkünse asgari tutarın üstünde ödeme yapmanız tavsiye edilir. Kredi kartı borcunuz olsa dahi, aktif olarak kullanmaya devam etmeniz bankaların ilgisini çekecek ve iyi etkileyecektir. Gelir belgeniz kredi kullanmak için önemlidir. Düzenli bir maaşınız ve de ek geliriniz varsa bunları bankaya beyan edebilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar İçin Öneriler

Kara listede olanların kredi çekmesi için verilebilecek birkaç öneri ve yöntem vardır. Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi bundan sonraki tüm bankacılık işlemlerinde dikkatli olunması gerekir. Ayrıca;

 • Eğer üzerinize kayıtlı taşınabilir ya da taşınmaz bir mal varsa bunu bankaya teminat olarak gösterebilirsiniz. O zaman birçok banka kredi sicilinizi sonraki planlara atacaktır. Çoğu banka ipotek ettirebileceğiniz malın %50 ile %80’i arasında kredi imkânı sunar.
 • Gelir düzeyiniz iyiyse fakat siciliniz kötüyse bankaya gelir düzeyinizi gösteren belgeler vermeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir ek gelir kaynağınız varsa onu da belirtmenizde fayda vardır.
 • Eğer kefil göstererek kredi alacaksanız kefil göstereceğiniz kişinin gelir durumuna önem göstermelisiniz. Memur gibi düzenli aylığı olan kişiler daha iyi kefil olacaklardır.
 • Evde sizinle beraber yaşayan kişilerin de gelir durumlarını bankaya beyan edebilirsiniz.

2019 Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Seçerler

Kredi sicili kötü olan kişilere bankalar belli şartlar ile kredi vermektedir. Ayrıca düşük meblağda kredi çekmeyi kabul ederseniz hiç kredi siciline bakmadan kredi fırsatı ve paketleri sunan bankalar da bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtelim ki yüksek miktarda kredi çekecek olan kişilerden illa ki bir güvence istenmektedir. Bunlardan bazıları:

 • Kefil göstererek kredi çekmek
 • Yüksek gelir göstererek kredi çekmek
 • Teminat göstererek kredi çekmek

Bunlardan hiçbirini istemezseniz düşük tutarlı kredilere yönelebilirsiniz.

İpotek İle Kredi Çekmek

Kredi notu yeterli olmayan kişilere kredi ceren bankaların istediği teminatlardan biri taşınır ya da taşınmaz mal teminatlarıdır. Mesela konut kredisi alacaksanız ve kredi siciliniz kötüyse banka sizden herhangi bir ev, arsa, gayrimenkul ipotek ettirmenizi isteyebilir. Ayrıca taşıt kredisi gibi bir kredi için de yine taşınmaz mal ya da bir araç teminatı isteyebilir. Genellikle bankalar bu ipotekler için ekspertiz raporuna bakar ve %50’si ile %80’i arasında bir kredi imkânı sunar.

Kefil Göstererek Kredi Çekme Seçeneği

Kara listede olan kişilere kredi verecek olan bankaların isteyebileceği bir diğer teminat ise kefildir. Eğer sizin kredi notunuz yeterli değilse kredi notu yeterli olan bir başka kişiyi kefil olarak göstererek kredi alabilirsiniz. Bu kredi türü çok fazla tercih edilen bir kredi türü değildir. Çünkü kefil olmak bizim ülkemizde pek tercih edilmemektedir. Ülkemizde kefil göstererek kredi veren birçok banka vardır.

Gelir Belgesi İle Kredi Çekme Seçeneği

Kredi notu sıkıntılı olan kişilere kredi verecek olan bankalar sizden maddi durumunuzla ilgili birkaç şey istemektedir. Bunlardan biri gelir belgesi yani maaş bordrosudur. Zamanında ödeyemediğiniz kredi kartı borcu gibi şeyler kredi notunuzu düşürmüş olabilir. Fakat şuan maddi durumunuz iyiyse ve kredi çekebilecek durumdaysanız bankalara maaş bordronuzu ya da ek gelir belgelerinizi verebilirsiniz.

Akbank’tan Kredi Notu Sıkıntılı Olanlara Kredi İmkânı

Kredi sicili bozuk olan kişilere kredi veren banka Akbank’ta, belli bir miktara kadar krediyi kredi sicil raporlarına bakmadan vermektedir. Bundaki amacı da müşteri kapasitesini arttırmaktır. 2019 kredisi sicili bozuk olana kredi veren banka Akbank, yalnızca düşük meblağlı kredilerinde kredi notuna bakmaz. 20.000 TL’ye kadar kredi notunuz önemsenmez, daha fazla kredi çekmek isterseniz mutlaka belgeler istenecektir. Bu krediyi 60 aya kadar da vadeli olarak alabilirsiniz. Eğer Akbank Direkt müşterisi iseniz internet üzerinden ya da mobil uygulama üzerinden hemen bu kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

TEB Bankası’ndan Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Kredi sicili kötü olan kişilere kredi veren bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankası da bulunmaktadır. Bu bankada belli bir miktara kadar olan düşük kredileri CEPTETEB uygulaması ile internet üzerinden rahatça verir ve hiçbir kredi notu sınırı koymaz. Fakat daha üst miktarda çekeceğiniz krediler için kefil şartı aranmaktadır. Bu bankada kredi notunuza bakılmadan 20.000 TL’ye kadar 60 ay taksitli kredi çekebilirsiniz.

Kredi notunuzu Önemsemeden Kredi Veren Banka: Aktifbank

Kredi notu bozuk olan kredi isteyen kişilere hiç sorun yaratmadan kredi veren bankalardan biri de Aktifbank’tır. Bu banka internet üzerinden bankacılık çalışmalarını yürütmektedir ve ‘N’ Kolay Kredi başlığı altında yalnızca kredi hizmetleri için bir platform oluşturmaktadır. Burada sizden ne kefil, ne teminat ne de bir gelir belgesi istenmemektedir. Kredi notunuz ve siciliniz de belli bir miktar krediye kadar önemsenmemektedir. Bu bankada en az 2000 en fazla 30.000 TL kredi alma şansınız vardır. Bu bankadaki kredi faiz oranı da %2,59’dur. Bu bankadan kredi çekmek isterseniz direkt olarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer krediniz onaylanırsa çekeceğiniz tutarı PTT üzerinden çekebilirsiniz.

Denizbank’tan Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Fırsatı

Kara listeye alınan kişilere kredi veren bankalar arasında Denizbank da bulunmaktadır. Kredi siciliniz bir noktaya kadar banka tarafından önemsenmez. Fakat bu hiçbir şey istenmediği anlamına gelmemektedir. Bu tür krediler için banka şubesinden direkt olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu bankanın isteyeceği güvence türü taşınabilir ya da taşınmaz bir mala yapılacak olan ipotektir. İpotek ederek alacağınız bu kredi maksimum 100.000 TL’dir. İpotek durumu riskli olduğu için ödeme yapabileceğinize güveniyorsanız bu krediyi almanız tavsiye ederiz.

Vakıfbank’tan Yanındaki Güç ile Kredi Hizmeti

Kredi sicili bozuk olanlara kredi imkânı sunan bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Kara listeye alınmış kişiler için bu banka ‘Yanındaki Güç’ paketi ile önceliği daha önceki kredi borçlarının kapatılmasına vermektedir. Bu banka direkt olarak size harcama yapacağınız parayı vermez. Öncelikle daha önceki kredi borçlarınızı kapatmaya yönelir. Bunun amacı da sizi kara listeden çıkarmaktır. Kara listeden çıktıktan sonra daha rahat diğer bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük olanlara Kredi Veren Diğer Bankalar

Kredi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar verdiklerimizden farklı olarak çeşitlilik gösterilmektedir. 2019 kredi sicili bozuk olana kredi veren diğer bankalar da şunlardır.

 • Enpara: Yalnızca internet bankacılığı ile uğraşan Enpara’da kredi notunuzun hiçbir önemi yoktur. Bu banka internet üzerinden evraksız şekilde kredi notu düşük olanlara kredi verir.
 • ING Bank: Bu bankada da E-Kredi seçeneği ile düşük meblağlı krediler, kredi notu düşük olanlara da verilmektedir.
 • QNB Finansbank: Kefil ya da istenirse teminat göstererek kredi çekebilirsiniz.
 • Fibabanka: Bu bankada da kredi notu düşük olanlar kefil ya da teminat göstererek kredi çekebilir.
 • Burgan Bank: Yeni bir kuruluş olan Burgan Bank, müşteri portfolyosunu geliştirmek için 100.000 TL’ye kadar krediyi kredi sicilinize bakmadan vermektedir.
 • Ziraat Bankası: Yine bir kamu kuruluşu olan Ziraat Bankası’nda da özellikle icralık olan müşterileri için uygun kredi imkanları sunulmaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.