Krediler

Sigortasız Kredi Çekilebilir Mi?

Sigortasız bir işte çalışıyor ya da farklı bir işe geçmek için işinizden ayrıldığınız ve biraz kafa dinlemeyi düşündüğünüz o boş dönemde acil nakde ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda birçok banka size sırt çevirecek ve sigortanız bulunmadığı için kredi vermek istemeyecektir. Peki, sigortasız kredi çekilebilir mi? Bunun herhangi bir yöntemi bulunuyor mu? Benzer bir senaryo maaş bordrosu bulunmayan kişiler içinde geçerli olmakla birlikte bu konuda daha önce maaş bordrosuz kredi veren bankalar başlığı altında bir açıklama yapmıştık.

Tüm bunların yanı sıra bir işi ve maaşı bulunuyor olmasına rağmen sigortası yatmayan milyonlarca vatandaşımızın da olduğu bilinmektedir. Devletimiz bu konuda birçok yaptırım uyguluyor olmasına rağmen halen birçok işletme masraflarını azaltmak adına sigortasız işçi çalıştırmaya devam etmektedir. Eğer sizde bu işçiler arasında yer alıyor ve acil krediye ihtiyaç duyuyorsanız yazımıza göz atmaya devam etmelisiniz.

Peki, Sigortasız Kredi Çekilebilir Mi?

Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren bankalar kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen tüketicilerinde aradıkları temel şart verilen kredinin geri alınıp alınamayacağıdır. İlgili kredi fırsatlarından yararlanmanız ardından bankaya ödemeyi geri düzenli bir şekilde gerçekleştirmenizi engelleyecek bir durum olup olmadığı bankalar tarafından detaylı bir şekilde araştırılır.

Ülkemiz başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde sigortası olmadan çalışan tüketicilerin olması nedeniyle bankalar bu konularda yasalarda yer alan bazı detaylardan yararlanarak bu vatandaşlara alternatif kredi çözümleri sunmaya çalışıyor. Azımsanamayacak kadar çok (ülkemizde milyonlarca) tüketicinin sigortasız bir işte çalıştığı düşünülürse bankalar bu konuda oldukça karlı bir geri dönüşün peşinde diyebiliriz. Milyonlarca müşteriye hitap edebilmek için bazı bankalar sigortanız olmasa dahi sizlere kredi vermeye yanaşabilir.

Bankalar kredi çekmek istediğiniz konuya bağlı olarak kira gibi alternatif gelirleriniz üzerinden sizlere kredi verebilmektedir. Eğer kira gibi resmi belgelettirilmesi mümkün olmayan geliriniz bulunuyor ise bu durumda bir kefil ya da ipotek yaptırarak da kredi çekebilirsiniz.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Sigorta şartı aramaksızın alternatif çözümler üzerinden tüketiciyi mağdur etmemek adına kredi fırsatı sunan bankaların hangileri olduğunu merak ediyorsanız kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • ING Bank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Akbank

Başta bu bankalar olmak üzere alternatif birçok banka bazı şartları sağladığınız takdirde size kredi fırsatlarının kapısını aralayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu