Genel

Tarım Makineleri Hibe Desteği

Çiftçilerimizi desteklemek ve işlerini büyütmeleri amacıyla devletimiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda geçtiğimiz yıl içerisinde oldukça büyük yenilikler gerçekleşti. Gerçekleştirilen bu yenilikler kapsamında çiftçilerimize makine ekipman desteği verilecek olup, Milli Tarım Projesi kapsamında da birçok yenilik bizleri bekliyor. Proje kapsamında, doğal üretimi destekleyici tarım havzaları imal ve destek modeli oluşturulması planlanmaktadır. Hayvancılık alanında da buna benzer bir proje üzerinde çalışmalar yürütülmektedir. Tarım makineleri hibe desteği 2018 itibariyle büyük gelişmeler ve yenilikleri beraberinde getiriyor.

Hibe Desteği Verilen Tarım Makineleri

Hibe desteği kapsamında satın alım işlemleri için hibe desteğinden yararlanabileceğiniz tarım makineleri doğrudan faaliyet gösterdiğiniz alanla ilgili ve ihtiyaç olan tüm tarım makinelerini kapsamaktadır. Kısacası, hibe desteği verilen tarım makineleri konusunda herhangi bir sınırlama olmaksızın, çalışmalarınız sırasında ihtiyaç duyduğunuz tüm makineler olarak özetlenebilir.

Traktör Hibe Kredisi

Hibe desteği ile alınabilecek makineler arasında Traktör oldukça büyük bir alanı doldururken aynı zamanda oldukça önemli bir konuma da sahip. Tarım sektörüyle ilgilenen hemen hemen her çiftçimizin ihtiyaç duyacağı traktör, tarım makineleri arasında en fazla ihtiyaç duyulan ve olmazsa olmaz olarak tabir edilmektedir. Bu kredi imkanından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle ihtiyaç duyulan evrakları tamamlaması gerekmektedir. Traktör hibe desteği için gerekli evraklar tamamlanması ardından Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Hibe desteğinin yanı sıra Traktör almak için yararlanabileceğiniz bir diğer devlet desteği ise belirli şehirleri kapsayan ve devlet tarafından alınacak traktörün ücretinin yarısı karşılanacağı bildirilmiştir. Bu fırsatı değerlendirmek ve traktör alabilmek için şu illerden birisinde kayıtlı ve çiftçilikle uğraşan bir birey olmalısınız.

Hibe desteğinden yararlanabileceğiniz iller; Amasya, Balıkesir, Afyon, Diyarbakır, Erzurum, Çorum, Isparta, Kahramanmaraş, Malatya, Konya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Tokat, Ağrı, Aksaray, Van, Yozgat, Ardahan, Aydın, Ankara, Bursa, Çanakkale, Burdur, Denizli, Çankırı, Elâzığ, Giresun, Karaman, Erzincan, Kütahya, Kastamonu, Manisa, Muş, Mardin, Mersin, Uşak, Nevşehir

Tarım Makineleri Hibe Desteği Başvuru

Tarım makineleri hibe desteği başvurusu için gerekli evrakları tamamlamalı ve ardından bulunduğunuz noktaya en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ni ziyaret etmelisiniz. Evraklarla birlikte gerçekleştireceğiniz başvurular sonucunda size en kısa zamanda dönüşü Ziraat Bankası sağlayacaktır.

Bilgilendirme: Tarım Makine Hibe Desteği için yapacağınız başvuruları bizzat gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvurular için herhangi bir aracı kullanamazsınız. Banka tarafından onaylanan ve mantıklı görülen birçok projeniz için geri ödemesiz hibe desteği alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu