Genel

Telefon Sigortası Neleri Kapsar?

Son yıllarda iyiden iyiye yaygınlaşmaya başlayan telefon sigortası neleri kapsar hiç merak ediyor musunuz? Cep telefonu satın alan kullanıcılar çoğu zaman yanında cihazı korumak adına kılıf ve ekran koruyucu gibi ekstra aksesuarlar da satın almaktadır. Fakat son zamanlarda biraz daha sakar ve kendine güvenmeyen kullanıcıların tercihleri ise çoğu zaman 1 yıl geçerli olan telefon sigortalarından yararlanmak oluyor.

Telefon Kaskosu Nedir?

Telefon kaskosu, kullanıcıdan kaynaklanan arızalar ve garanti kapsamına girmeyen durumlar için tüketiciye ücretsiz bir cihaz onarımı hizmeti sunar. Bu hizmetten yararlanan tüketiciler telefonlarının darbe, düşürme, sıvı ile temas, yüksek voltaj nedeniyle elektronik aksamda yaşanan sorunlar, hırsızlık (çalınma) gibi durumlarda devreye giren bir hizmettir.

Yeni cep telefonlarına sigorta veya kasko hizmeti sağlayan birçok kurum ve kuruluş aynı zamanda danışmanlık, teknik destek gibi hizmetlerde sunarak tüketiciyi olabildiğince memnun etmeye odaklanmaktadır. Telefon sigortası neleri kapsar bundan birazdan bahsedeceğiz fakat isterseniz öncelikle kapsam alanına girmeyen durumlara değinelim.

Telefon Sigortası Neleri Kapsamaz?

 • Cep telefonunuzu metro, alışveriş merkezleri ve pazar gibi halka açık kamusal alanlarda çaldırdığınız takdirde sigorta devreye girmeyecektir. Cihazınız evinizde çalınırsa kasko size ücretsiz yeni bir cihaz sunacaktır.
 • 18 yaşından küçük bir bireyin cihaz kullanımı sırasında cihazda arıza oluşursa kasko bunu karşılamaz.
 • Telefon sigortası bulunan bir cihazı bir yerde unuttuğunuz takdirde maalesef sigortadan yararlanamazsınız.
 • Cihazın yanında tüketiciye sunulan şarj aleti, kulaklık, hafıza kartı ve batarya gibi ekstra ürünler maalesef kasko kapsamına girmemektedir.

Peki, Telefon Kaskosu Neleri Kapsar?

Telefon kaskosu hangi durumlarda gecerli merak ediyor musunuz? Sigortanın geçerli olduğu tüm durumlardan bahsetmeden önce birçoğunuzun merak ettiği bir soruya cevap vermek istiyoruz. Evet, telefon kaskosu ekran kırılması halinde geçerli olacak ve cihazın ekran değişimini ücretsiz bir şekilde gerçekleştireceklerdir. Peki yalnızca ekran kırılmasında mı geçerli? Elbette hayır, telefon kaskosu neleri karşılar?

 • Cep telefonunuzun herhangi bir çarpma ile birlikte hasar alması,
 • Cep telefonunuzu düşürmeniz halinde (düşme),
 • Cep telefonunuzun ekranı veya kasasının kırılması halinde (kırılma),
 • Cihazınız sıvı ile temas halinde arızalanırsa,
 • Cihazınız şarj halindeyken yüksek voltaj alır ve arızalanırsa,
 • Cep telefonu kavrulursa (kavrulma),
 • Cep telefonu evinizde olduğunuz sırada gasp

Gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen her durumu kapsayan bu hizmetler ile ilgili paylaştığımız durumlar umuyoruz ki ilgili sayfamızı ziyaret etme sebebiniz olan “Telefon Sigortası neleri kapsar?” sorunuza yanıt olabilmiştir. Ayrıca ilgili kasko şirketleri tüketiciler için danışmanlık, teknik destek, hukuki danışmanlık, lojistik ve çağrı merkezi gibi birçok ekstra hizmette sunmaktadır. Elbette son olarak belirtmek istediğimiz bir detay ise; bu senaryolar çoğu sigorta şirketi için geçerli olsa da bazı kasko şirketlerinin kendine göre belirledikleri farklı detaylar olabilmekte. Bu nedenle ilgili firmanın koşullarının yer aldığı resmi internet sayfası veya çağrı merkezi ile iletişime geçerek net bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu