Krediler

Teminatsız Kredi Veren Bankalar

Gerçekten de teminatsız kredi veren bankalar var mı? Hangi bankalar gelir belgesiz kredi veriyor? Düzenli bir geliri bulunmayan ve gelir belgesi bulunmayan tüketiciler için kredi çekmek geçmişten günümüze büyük bir sorun haline gelmiştir. Krediye ihtiyacınız olduğu ve kredi çekme talebinizi bankalara ilettiğiniz halde muhtemelen sigorta girişiniz veya gelir belgeniz bulunmadığı için sizi geri çevirebilirler. Geçmişte bankalar kredi vermek için bilhassa devlet memurlarını tercih ederken artık kamu dışında özel sektörde faaliyet gösteren hemen hemen herkes kolaylıkla kredi fırsatlarından yararlanabiliyor. Peki, gelir belgesi bulunmayanlar için sorunsuz kredi veren bankalar hangileri?

kefilsiz kredi veren bankalar 2018

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Eğer kamu veya özel sektörde çalışmıyor / çalıştığınız görünmüyor ise (gelir belgeniz bulunmuyor ise) kredi çekmek can sıkıcı bir hal alabilir. Çoğu zaman esnaflık yapan, çiftçilik ya da tarım gibi işlerle uğraşan kişilerin belirli bir maaş bordrosu bulunmayacağı için bankaların kafasında her zaman bir “acaba” sorusunun oluşmasına neden olurlar. Bu tarz sektörlerde faaliyet gösteren tüketicilerin gelirlerinin belirli olmaması ve dönem dönem değişkenlik gösteriyor oluşu, sabit bir geliri bankalara gösterebilmeleri mümkün olmamaktadır.

Günümüzde bankacılık işlemlerinin oldukça gelişmesi ve bankaların tüketicileri tanıyabilmek için çok daha fazla imkana sahip olmaları nedeniyle eski dönemlerde aranan gelir belgesi şartı son dönemlerde aranmayabiliyor. Bazı bankalar yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi tüketicilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek adına gelir belgesiz, teminatsız kredi veren bankalar listesine girebiliyor. Bu tarz bankalar öncelikle tüketicinin kredi notu değerlerine bir göz atıyor. Eğer kredi notunuz yüksekse kredi fırsatlarından yararlanmanız bir hayli kolaylaşıyor fakat kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da bulunmuyor değil. Bu nedenle hemen yüzünüzü asmamalı ve listemize bir göz atmalısınız.

en kolay kredi veren bankalar 2018

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

Teminatsız kredi veren bankalar;

  • Gelir Belgesiz Kredi Akbank

Gelir belgesi aramaksızın tüketicilerine kredi veren bankalardan birisi Akbank. Bulunduğunuz noktaya en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilir kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra internet sitesi, SMS veya ATM’ler aracılığıyla da kredi başvurunuzu tamamlamanız mümkün.

  • Türkiye İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Herhangi bir evrak, gelir belgesi ya da senet bulundurmanıza gerek olmaksızın İş Bankası tarafından yapılan incelemelerde kredi almaya uygun görülebilirsiniz. Türkiye İş Bankası resmi internet sitesi ya da mobil uygulamasını kullanarak 7/24 başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer halihazırda müşterisi değilseniz başvurunuzu gerçekleştirmek için şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

ing bank gelir belgesiz kredi
  • ING Bank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Kredi veren bankalar kefilsiz denildiğinde sayısı bir hayli düşük oluyor. Bu bankalardan birisi de ING Bank. ING Bank neredeyse hiçbir şart aramaksızın 3.000 TL ihtiyaç kredisini herkese vermektedir.

  • Diğer Bankalar

Fibabanka, Denizbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Garanti ve Odeabank gibi bankalarda tüketicilerinin gelir belgelerinin olup olmadığına bakmaksızın belirli şartları sağlıyorsanız kredi imkanlarından yararlanmanıza imkan tanıyor. Bu listemizde yer alan tüm bankalar aynı zamanda “Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri” sorusunun da yanıtı konumunda. En kolay kredi veren bankalar olarak adlandırdığımız bu listede yer alan bankalar kredi notunuza dikkat ediyor olsa da çoğu zaman bunu es geçerek ticari geçmişiniz, halihazırda neler yaptığınız gibi detaylara odaklanarak sizleri kredi fırsatlarından yararlanmaya davet ediyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu