DOLAR 5,8376
EURO 6,4529
ALTIN 286,7
BIST 96.718
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Türkiye Finans

Türkiye Finans
06.08.2019
A+
A-

Türkiye Finans 1991 yılında kurulmuş olan Anadolu Finans ve 1985 yılında faaliyete başlayan Family Finans’ın 2005 yılında birleşmesi ile kurulmuş ve %100 yerli sermayeye sahip olan bir katılım bankasıdır. Türkiye Finans ülkenin en büyük bankaları arasında yer alıyor. Şube sayısına bakıldığında da Türkiye’nin en büyük 12. bankasıdır. Türkiye Finans 65 ilde toplam 300’den fazla şubeye sahiptir. Türkiye Finans’ın müşteri sayısı da günden güne artmaktadır.

Türkiye Finans Müşteri Hizmetleri

Türkiye Finans’ta pek çok bankacılık işleminin kolay bir şekilde yapılabilmesi adına telefon şubesinden de hizmet veriyor. Bu telefon bankacılığı sayesinde hesaba dair bilgi alma, kredi kartı işlemleri, para transferleri, fatura talimatları gibi işlemler yapılabiliyor. Bu tür bankacılık işlemleri için şubeye kadar gitmek ve sıra beklemek istemeyen kişiler Türkiye Finans’ınmüşteri hizmetlerini arayabilirler. Türkiye Finans’ın müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 222 22 44’tür. Türkiye Finans bu hat ile müşterilerine 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Ayrıca yabancı uyruklu kişiler de bu müşteri hizmetlerini kullanabiliyor. Banka Türkçe’nin yanı sıra Arapça ve İngilizce de hizmet wunuyor. Ayrıca ses tanıma özelliği sayesinde de Türkiye Finans telefon bankacılığı ile işlemler çok daha kısa sürüyor.

Türkiye Finans’ın Mesai Saatleri

Diğer pek çok bankanın mesai saati 09:00’da başlasa da Türkiye Finans’ın şubeleri çalışmaya saat 08:30’da başlıyor. Diğer birçok bankadan daha uzun süre hizmet veren Türkiye Finans’ın mesai bitiş saati ise 17:00’dır. Bankanın öğle tatili ise 12:30’da başlayıp 13:30’da sona eriyor. Ancak Türkiye Finans’ın çalışma saatleri dışında ATM’ler ve internet bankacılığı ile işlem yapmaya devam edilebiliyor. Bazı bankacılık işlemleri mesai saati içerisinde olunmasa dahi yapılabiliyor. Türkiye Finans ayrıca bayramlarda da tatil oluyor. Hem dini hem de milli bayramlarda Türkiye Finans şubeleri açık olmuyor.

Türkiye Finans’ın Havale Saatleri ve Ücreti

Türkiye Finans’ta hesabından farklı bir Türkiye Finans hesabına para yatırabilmek için havale işlemi yapmak gereklidir. Bu işlem de banka şubesinin yanı sıra ATM’lerden, internet bankacılığından ya da çağrı merkezinden yapılabilir. Şubelerden yalnızca mesai saatleri içerisinde havale işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak diğer bankacılık kanallarını kullanan kişiler için Türkiye Finans’ın havale saatleri 7 gün 24 saattir. Hem internet bankacılığı hem ATM’ler hem de telefon şubesinden istenildiği zaman havale yapılabilir. Hangi yöntemle havale işlemi gerçekleştirildiyse ona göre de işlem ücreti kesilir. Fakat internet şubesi ya da mobil şubeden havale yapan kişilerden işlem ücreti alınmaz. Bunun yanı sıra ATM’lerden yapılan havalenin de işlem ücreti yoktur. Türkiye Finans’ın diğer bankacılık kanallarından havale için talep ettiği ücretler şu şekildedir:

 • Banka şubelerinden yapılan havale için 40 TL – 450 TL,
 • Çağrı merkezinden yapılan havale için 15 TL.

Türkiye Finans’ın EFT Saatleri ve Ücretleri

Türkiye Finans hesabından farklı bir bankada olan hesaba para aktarma işlemine EFT denilir. EFT için kesilen işlem ücreti de havaleden daha fazladır. Havalede olduğu gibi yine hangi bankacılık kanalıyla işlem yapılırsa ona göre işlem ücreti değişir. Türkiye Finans’ın EFT ile Havale işleminin ortak bir diğer özelliği ise internet bankacılığı ve ATM’lerden yapılan EFT için işlem ücreti kesilmemesidir.

Havale internet bankacılığı ile günün her saati yapılabilirken EFT ise yalnızca belirli saatlerde gerçekleştirilebilir. Türkiye Finans’ın EFT işlem saatleri 09:00 – 17:15 arasındadır. Bu saatler dışında yapılan bir EFT varsa karşı tarafın hesabına para bir sonraki işlem saatlerinde aktarılır. İnternet bankacılığı ve ATM’ler dışındaki Türkiye Finans’ın EFT ücretleri ise şu şekilde belirlenmiştir:

 • Banka şubesinden yapılan EFT için 50 TL – 550 TL,
 • Çağrı merkezinden yapılan EFT için 20 TL,
 • Çağrı merkezinden geç EFT için 30 TL

Türkiye Finans İhtiyaç Kredisi

Türkiye Finans kredilerini Finansman adı altında sağlıyor. Müşterilerin çeşitli harcamaları için de Türkiye Finans ihtiyaç finansmanı veriyor. Ayrıca bu finansmanlar için faiz değil kar oranı uygulanıyor. Türkiye Finans ihtiyaç kredisi olan ihtiyaç finansmanlarından bazıları şöyledir:

 • Hac umre finansmanı,
 • İmar barışı finansmanı,
 • Evlilik finansmanı,
 • Konut tamamlama finansmanı,
 • Devre mülk finansmanı,
 • Sağlık finansmanı.

Bu finansmanlardan bir tanesi başvurabilmek için gerekli olan evraklarla birlikte en yakın banka şubesine gidilmelidir. Başvuru için gerekli olan belgeler finansmana göre farklılık gösterse de banka genel anlamda şu evrakları talep ediyor:

 • Kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi ya da maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tablosu, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve son ortaklık payını gösteren ticaret sicil gazetesi,
 • Finansmana konu olan ürünün proforma faturası.

Türkiye Finans Taşıt Kredisi

Türkiye Finans araç satın almak isteyen müşterileri için taşıt finansmanı sağlıyor. Bu finansmanda 0 km aracın yanı sıra 2. El taşıtlar için de veriliyor. Aracın fiyatına göre vade sayısı ve kar oranı farklılık gösteriyor. 120 bin TL’ye kadar fiyatı olan araçlar için 60 ay vade yapılıyor. 120 bin TL’nin üstünde ücrete sahip araçlar için ise 48 ay taksitlendirme sağlanıyor. Türkiye Finans taşıt kredisine başvurular da banka şubesinden gerçekleştiriliyor. Türkiye Finans’ın taşıt finansmanından faydalanabilmek için bankaya teslim edilmesi gereken belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi ya da bordro,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tablosu, mizan, imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi,
 • 0 km araçlar için proforma fatura,
 • El araçlar için satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi.

Türkiye Finans Konut Kredisi

Türkiye Finans ev sahibi olmak isteyen kişilere farklı ödeme seçeneklerine sahip konut finansmanı sunuyor. Türkiye Finans konut kredisi için 120 ay vade yapabiliyor. Ayrıca müşterilerinin bütçesine göre farklı ödeme planları da oluşturulabiliyor. Türkiye Finans’ın konut finansmanının ödeme seçenekleri şu şekildedir:

 • Artan taksitli mortgage finansmanı,
 • Azalan taksitli mortgage finansmanı,
 • Ara ödemeli mortgage finansmanı,
 • Değişken ödemeli konut finansmanı.

Türkiye Finans kont finansmanı başvuruları da banka şubelerinden yapılıyor. Konut finansmanına başvuru sırasında tüm kredi başvurularından farklı olarak satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesinin de bankaya verilmesi gerekiyor. Banka ayrıca gerekli görmesi halinde kefil talebinde de bulunabilir.

Türkiye Finans’ın Kredi Kartları

Diğer pek çok bankada olduğu gibi Türkiye Finans da müşterileri için farklı kredi kartları sunuyor. Bu kredi kartını alabilmek için de banka şubelerinin yanı sıra internet şubesi, mobil şube, sms şubesi, ATM’ler ve müşteri iletişim merkezlerine başvurulabiliyor. Türkiye Finans’ın kredi kartları ve bu kartların müşterilerine sağladığı bazı avantajlar şöyledir:

 • Happy Kart: Alışverişlerde ekstra taksitin yanı sıra puan da kazandırıyor,
 • Happy Kart Gold: Ekstra bonus kazandıran kart,
 • Happy Kart Platinum: Hafta sonu restoran harcamalarında %10, sinema ve tiyatro harcamalarında %50, kuru temizleme de ise %20 indirim sağlayan kart,
 • Happy Zero Kart: Yıllık kart aidat ücreti olmayan ve tüm Happy Kart özelliklerine sahip kredi kartı.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.