Banka Rehberi

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank EFT saatleri 2018 yılında ne gibi değişiklikler aldı? En geç ve en erken saat kaçta EFT gerçekleştirmek mümkün? Vakıfbank hesabınızı kullanarak farklı bankalarda yer alan herhangi birisine ait hesaba para transferi gerçekleştirirken kullanılan EFT transfer işlemleri için belirlenen saat aralığı nedir? Vakıfbank EFT saatleri sabah kaçta başlıyor? Güncel EFT saatleri arasında gerçekleştirmediğiniz işlemler bir sonraki iş günü ve saatine kadar talimat olarak bekletilecek ve gerçekleşmeyecektir.

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank 2018 EFT saatleri hakkında yaptığı duyuruda sabah 09.00 itibariyle başlayan EFT işlemlerinin en geç 17.15’ e kadar devam ettiğini belirtti. Bu yıl gerçekleştirdiği bu atılımla birlikte çoğu banka en geç 17.00’a kadar EFT taleplerinizi işleme alırken Vakıfbank 17.15’e kadar transfer taleplerinizi işleme alarak aynı gün gerçekleştiriyor.

Vakıfbank hesabınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz EFT işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleşerek karşı tarafa iletilecektir. Saat 17.15 itibariyle gerçekleştireceğiniz transfer işlemleri bir sonraki iş günü saat 09.00’a kadar talimat olarak sisteme girilecek ve para gönderimi o ana kadar gerçekleşmeyecektir.

Vakıfbank EFT Sorgulama

Vakıfbank EFT sorgulama işlemlerinizi transfer işlemini gerçekleştirdiğiniz halde paranın karşı tarafa ulaşmaması halinde gerçekleştirebilirsiniz. EFT sorgulama işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken şey ise bankaların zaman zaman yoğunluklar yaşayabileceği ve bu durumları dikkate alarak paniklememeniz gerektiğidir. EFT işlemini gerçekleştirmeniz üzerinden 30 dakika geçmiş olmasına rağmen para karşı tarafa ulaşmadıysa gerçekleştirdiğiniz işlem detaylarını kontrol ederek herhangi bir yanlışlık olup olmadığını kontrol ediniz.

Transfer işlemini kontrol etmenize rağmen gönderici ve alıcı bilgilerinde bir problem olmadığını düşünüyorsanız hesabınızın bağlı bulunduğu şubeyi veyahut Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak herhangi bir sorun olup olmadığını sormanız gerekmektedir.

Normal şartlarda Vakıfbank EFT’leri hesaba ne zaman geçer? Gönderim sırasında herhangi bir problem, yanlışlık veya aksilik yaşanmaması halinde EFT işlemleriniz 5 ila 10 dakika arasında tamamlanacak ve göndermiş olduğunuz para karşı tarafın hesabına yansımış olacaktır. Bankaların zaman zaman yaşadıkları yoğunluklar sebebiyle bu süre 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

Vakıfbank EFT Saatleri Sabah

Vakıfbank EFT saatleri sabah kaçta başlıyor diye merak edenlerdenseniz lafı fazla uzatmadan cevap vermek istiyoruz; Vakıfbank EFT saatleri sabah 09.00’da başlayacaktır.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu