Banka Rehberi

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Bankacılık işlemleri teknolojinin gelişmesi ile beraber artık bambaşka bir boyuta yükselmiş, şubeye gitme devrini resmen sona erdirmiştir. İnternetin gelişmesiyle beraber aktif hale gelen internet bankacılığı, müşterilerin şubeler üzerinden yapmak istedikleri tüm işlemleri sunarak zamanlarından büyük oranda tasarruf elde etmelerine imkan tanımakta. Şu an faaliyette bulunan her bankanın internet ve mobil bankacılık hizmetlerinin bulunduğunu, internet bankacılığı üzerinden fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, vergi borcu ödeme, havale, EFT, cep telefonu lira yükleme, banka ile anlaşmalı noktaları bakiyelerini yükleme gibi birçok hizmet verilmektedir. Teknolojiye geç alışan birçok Vakıfbank müşterileri, Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma konusunda bizlerden destek istemektedirler. Bu yazımız içerisinde internet bankacılığı şifre alma işlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma konusunda kullanabileceğiniz alternatif sayısı oldukça fazladır. Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz Vakıfbank mobil uygulaması üzerinden internet bankacılığı şifrenizi talep edebilirsiniz. Uygulamaya giriş yapan kişiler, giriş bölümüne tıklayarak gelen seçenekler arasından “şifre al” bölümüne tıklayarak mobil bankacılık şifresi alabilirler. Burada alınacak şifre aynı zamanda sizlerin internet bankacılığı sırasında da kullanacağınız şifre olacaktır. Şifre talep edinme ekranı içerisinde sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Kredi kartı ya da banka kartının bilgileri, hesap sahibinin adı ve soyadı gibi kimlik doğrulamasında kullanılan kişisel bilgiler bu bölümde de sizlerden talep edilecektir.

Eğer mobil bankacılık üzerinden şifre alma işlemini yapamadı iseniz alternatif çözümlerinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda kullanılan kart tipine göre mobil uygulama sizlere şifre vermek istemeyebilir. Alternatif olarak Vakıfbank çağrı hizmeti üzerinden de destek alabilirsiniz. 0850 222 0 724 telefon numarası üzerinden 24 saat boyunca Vakıfbank’a arayabilir, müşteri hizmetlerinden istediğiniz desteği alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı kart tiplerinin internet bankacılığı şifresi alabilmek için tek yolun şubeye başvurmak olduğu söylenir. Mobil bankacılık ve müşteri hizmetlerini arayan kişiler internet bankacılığı şifresini alınmamaları durumunda son çareyi garantili bir şekilde Vakıfbank şubelerine giderek alabilirler. Şube, 5 dk’lık bir işlem sonucunda sizlere istediğiniz şifreyi verecektir. Hangi alandan şifre alırsanız alın sizlere iletilen şifre tek kullanımlık olacaktır. İnternet bankacılığına giriş yaptığınız ilk andan itibaren yeni şifre oluşturmanız istenecektir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu