Banka Rehberi

Yapı Kredi Panik Yok Butonu Nedir? Ne Zaman Kullanılır?

Yapı Kredi Panik Yok Butonu Nedir? Ne Zaman Kullanılır?

Bankaların müşterileri için almış olduğu güvenlik önlemleri her geçen gün giderek artmaktadır. Son yıllarda internette meydana gelen gelişmeler birçok banka müşterisinin bilgilerini açığa çıkararak hırsızların eline geçmektedir. Bu gibi durumlarda hem müşteriler hem de banka zan altında kalarak mağdur olmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek isteyen Yapı Kredi bankası, hayata geçirmiş olduğu Panik Yok sistemi ile müşterilerin güvenliklerini daha da ön plana çıkarmak istemekte. İnternet dünyası ile beraber dış dünya da artık bankalar için bir tehlike ortamı oluşturmaktadır. Sahip olduğu kredi kartları ya da banka kartlarını düşüren, çaldıran ya da kaybeden kişiler, herhangi bir sorun olmaması için soluğu banka şubelerinde almaktadır. Yapı Kredi Panik Yok Butonu hakkında bilgiler verecek olursak;

Yapı Kredi Panik Yok Butonu Nedir? Ne Zaman Kullanılır? sorusuna yanıt vererek yazımızı daha da ayrıntılı hale getirmek istiyoruz. Panik Yok Butonu, Yapı Kredi Bankasının müşterileri için geliştirmiş olduğu bir mobil uygulamadır. Bu Butonun ne zaman kullanılacağı ise; yukarıda da dile getirdiğimiz gibi banka ve kredi kartlarını düşüren, çaldıran, kaybeden ya da güvenliğinden emin olmayan kişiler, bu uygulama üzerinden şubeye gitmeden kolay bir şekilde kartlarını kapattırarak kendi güvenliklerini hızlı bir şekilde sağlayabiliyorlar. Oldukça faydalı olan bu hizmet, meydana genel sorunları anlık olarak müdahale edilmesine olanak sağlamakta. Panik Yok Butonunun nasıl kullanılacağından da bahsedecek olursak;

Yapı Kredi Panik Yok Butonu Nasıl Kullanılır?

  • Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu hizmet bir mobil uygulama üzerinden sağlanmaktadır. İlk olarak Apple Store ve Google Play Store içerisinde yer alanPanik Yok Butonunu akıllı telefonlarımıza indiriyoruz.
  • Uygulamayı indiren kişiler, gelen giriş ekranına mobil bankacılık için oluşturmuş olduğu bilgiler ile giriş yapmaları gerekecektir.
  • Giriş yapılması ile beraber uygulama içerisinde bir hesap bölümünün yer aldığı görülecektir. Burada yapacağımız işlem profil fotoğrafımız üzerinden ilerleyecektir.
  • Profil fotoğrafına basılı tutan kişiler, gelen seçenekler arasından Panik Yok Butonunun belirdiğini göreceklerdir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu