Banka Rehberi

Yapı Kredi QR Kod İle Para Çekme

Teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşme çağının hızla yükselişine en iyi adapte olmayı başaran bankalar arasında Yapı Kredi’yi gösterirsek sanırım yanılmayız. Dijital Bankacılık anlayışını rakiplerine oranla her zaman bir adım önde tutmaya çalışan Yapı Kredi QR Kod ile para çekme sistemini aktif ederek para çekmenin en kolay yöntemini bizlere sunuyor. Dijital çağa ayak uydurabilmek adına gerçekleştirdiği büyük ve önemli yatırımlar sayesinde müşterilerinin memnuniyetini hat safhaya çıkarmayı amaçlayan Yapı Kredi’nin bu özelliğinden haberi olmayan ya da nasıl kullanacağı konusunda bir fikri bulunmayan kişiler için bir rehber hazırladık.

Yapı Kredi Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi geçtiğimiz yıllarda “Dünyanın En Yenilikçi Dijital Bankası” unvanını kazanmış ülkemizde faaliyet gösteren oldukça önemli bir bankadır. Yapı Kredi QR Kod ile para çekme sistemi sayesinde müşterilerinin ATM’lerde kart tak, şifre gir gibi işlemleri es geçmelerini sağlıyor ve yalnızca paralarını alarak işlem süresini minimum seviyeye çekmeyi başarıyor. Peki, Yapı Kredi kartsız işlemle para çekme nasıl yapılıyor?

Resmi Yapı Kredi mobil uygulamasını kullanarak QR kod ile para çekme işleminizi saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza giriş yapmanız halinde kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde hesap güvenliğinizden de şüphe etmenize gerek yok. Para çekebilmek için takip etmeniz gereken yol ise;

  • Yapı Kredi mobil uygulamasına giriş yapınız,
  • Ana Sayfada yer alan “Para Çek/Yatır” butonuna tıklayın.
  • Hesap veya Kredi Kartı Seçiniz” başlığı altında sunulan seçeneklerden paranın çekileceği hesabı belirleyin.
  • ATM üzerinde yer alan QR kodu telefonunuzun kamerasına denk getirin. ATM birkaç saniye içerisinde belirlediğiniz tutarı hesabınızdan çekerek ATM üzerinden size sunacaktır.

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme Limiti

Yapı Kredi QR Para çekme limiti hakkında aklınıza takılan sorular varsa bu konuda sizi aydınlatmak istiyoruz. ATM üzerinden QR kod kullanarak çekebileceğiniz tutar hesabınıza tanımlanmış günlük ATM üzerinden para çekme limitinize eşdeğerdir. Her müşterinin günlük ATM üzerinden para çekme limiti bulunmaktadır. Bu standart limit dahilinde QR kod kullanarak özgüre para çekebilirsiniz. Aynı şekilde QR kod kullanarak para yatırabileceğiniz de unutmayınız. Para yatırma konusunda net bir limit bulunmamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu