Banka Rehberi

Yapıkredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapıkredi müşterilerinin banka müşterisi olmayan kişi veya kişilere para gönderimlerini kolaylaştırmak adına cebe havale sistemini aktif ederek 7 gün 24 saat transfer işlemi gerçekleştirmelerini sağlayan sistemini duyurdu. Birçok Yapı Kredi müşterisi ise bu işlemi nasıl yapabileceklerini bilmiyor. Yapıkredi cebe havale nasıl yapılır tüm detaylarıyla yer vereceğiz. Arkadaş, aile veya ödeme yapmanız gereken birisine para transferi yapmanın en kolay yöntemi olan cep numarasına transfer sistemi günümüzün en popüler para transferi yöntemlerinden birisi.

Eğer sizde Yapı Kredi müşterisi iseniz para transferi işlemlerini nasıl yapacağınızı ve parayı gönderdiğiniz kişi, arkadaşınız ya da her kimse parayı nasıl çekeceğini ona anlatmak için nasıl yapıldığını merak ediyorsanız sizlere kısaca anlatacağız. Yapıkredi cebe havale limiti dahilinde özgürce transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapıkredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale işlemini gerçekleştirmeyi planladığınız kişinin Yapı Kredi’de herhangi bir hesabı bulunmasına gerek olmaksızın transfer işlemini yalnızca cep telefonu bilgisi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Transfer işlemlerinizi 10 TL ve katları olacak şekilde gün içerisinde maksimum 1.000 TL limitiyle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken;

  • Yapı Kredi internet ya da mobil şubeye giriş yaparak “Para Transferleri” sekmesine tıklayın.
  • Para Transferleri altında yer alan “Cebe Havale” seçeneği sayesinde transferi tamamlayın.

İşte cebe havale işlemi bu kadar basit bir işlem. Saniyeler içerisinde bankaların çalışma saatleri içerisinde olmasanız dahi transfer tamamlanacaktır.

Peki, Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Bir arkadaşınız ya da aile üyeniz tarafından size gönderilen parayı nasıl çekebilirsiniz? En az para göndermek kadar basit olan bu işlem için tek ihtiyacınız tarafınıza gönderilen SMS kodunu alarak size en yakın Yapı Kredi ATM’sini ziyaret etmek.

  • En yakın Yapı Kredi ATM’sine gidin.
  • Kartsız işlemler menüsü altında yer alan Cebe Havale ya da Para çekme başlıklı seçeneklerden hangisi mevcutsa seçin.
  • C. kimlik numaranız, telefon numaranız ve telefonunuza gönderilen kod, gönderilen transfer tutarını girerek anında paranızı çekin.

Yapı Kredi Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi para cepte iptali için gönderici olarak yapabileceğiniz maalesef bir işlem bulunmuyor. Fakat gönderdiğiniz tutarı karşı tarafa iletmediyseniz parayı çekmesi mümkün olmayacaktır. Çünkü çekim işlemi sırasında hatasız bir şekilde belirttiğiniz tutarı karşı tarafın girmesi gerekmektedir. Karşı tarafın diğer bilgileri doğru girse dahi tutarı yanlış girmesi halinde 3. Hatalı denemesinde para hesabınıza geri iade edilecektir. Eğer karşı taraf 48 saat içerisinde parayı çekmez yani hiçbir işlem gerçekleştirmez ise para tarafınıza otomatik olarak iade edilecektir.

NOT: Yapı Kredi cebe havale sms gelmedi problemini yaşıyorsanız banka ile görüşerek durumu iletebilir ve mesajın alıcıya tekrar ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu