Banka Rehberi

YapıKredi EFT Saatleri Nedir?

Yapı Kredi eft saatleri konusunda araştırma yapan, güncel Yapı Kredi eft saatleri 2018 bilgilerine ulaşmak isteyen kişiler için oluşturmuş olduğumuz bu rehberimizde tüketicilerin ihtiyaçları ve gerçekleştirmek istedikleri para transferi işlemleri için tercih etmeleri gereken saat aralıklarını paylaşacağız. YapıKredi üzerinden yurtiçinde yer alan herhangi bir bankaya gerçekleştirilecek olan para transferi işlemlerinin tümüne YapıKredi eft denmektedir. Mobil uygulama, internet şubesi, fiziksel şubeler ve ATM’ler aracılığıyla YapıKredi üzerinden eft yapmak mümkün. Peki, Yapıkredi eft saatleri nedir?

Yapı Kredi Eft Saatleri 2018

Yapı Kredi Bankası eft saatleri bankanın çalışma günlerinde sabah 09.00 itibariyle başlamaktadır. Yapıkredi bankası standart ve geç eft işlemleri olmak üzere iki farklı EFT işlem saati belirtmektedir. Standart EFT işlemleri yine bankanın tam gün çalıştığı (yani resmi yarım gün tatiller hariç) dönemlerde saat 16.00’da son bulmaktadır. Tüketiciler 09.00 – 16.00 saatleri arasında standart EFT ücretlendirmesi ile para transferlerini gerçekleştirebilir.

Dikkat, Yapı Kredi Geç EFT Nedir?

Biraz önce yapmış olduğumuz standart ve geç eft bilgilendirmesi sonrasında birçoğunuzun kafasında “Yapı Kredi Geç eft nedir?” sorusu oluşmuş olmalı. Bu konuya kısaca bir açıklık getirerek Yapıkredi geç eft saatleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Öncelikle geç eft saati olarak belirlenen süre içerisinde gerçekleştirilen işlemler yine aynı gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Burada dikkat çeken tek fark ise gönderim sırasında banka tarafından alınacak komisyon oranında değişikliktir. Geç eft saatleri arasında gerçekleştirilen transferler normale oranla daha yüksek bir gönderim ücreti sizi karşılayacaktır. Elbette bu oran inanılmaz büyük bir fark olmasa da standart EFT’ye oranla birkaç TL daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.

Peki, Yapı Kredi geç eft saatleri nedir? – Yapı Kredi 16.00 – 17.20 saatleri arasını geç eft olarak belirlemiştir. Yapı Kredi eft ücreti ise gerçekleştireceğiniz işleme göre işlem sırasında banka tarafından tarafınıza bilgi aktarılacak ve onayınız dahilinde işlem gerçekleşecektir. Genellikle 5 ila 10  TL arası bir ödeme yapmanız gerekecektir.

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi üzerinden gerçekleştireceğiniz EFT işlemleri yurtiçinde hizmet veren hemen hemen her bankada olduğu gibi 1 ila 10 dakika arasında tamamlanacaktır. Bu süre genellikle 5 dakika olarak belirtilebilir. Fakat bu durum nadirde olsa gönderici ya da alıcı bankada yaşanan anlık yoğunluk sebebiyle 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir. Maksimum 30 dakika içerisinde karşı hesaba iletilmeyen işlemlerde bir problem yaşanmış olma ihtimali yüksektir. Bu gibi bir durumda lütfen bankanız ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi talep ediniz. Bunu YapıKredi EFT sorgulama olarak tanımlayabilirsiniz ve alt tarafta bunu nasıl yapmanız gerektiğini açıklayacağız.

Yapı Kredi EFT Sorgulama

YapıKredi üzerinden güncel Yapı Kredi EFT saatleri 2018 içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz işlemler 30 dakika içerisinde tamamlanmadı ise 444 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini aramanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra internet bankacılığı hesabınız ya da en yakın şubeyi de tercih edebilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmede EFT sorgulamak istediğiniz belirtmeniz yeterli olacaktır. Temsilciniz size gerekli tüm detayları aktaracak ve aksaklığın sebebi ya da yaşanan problemi belirtecektir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu