Banka Rehberi

Yurt Dışı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Gerek bireysel kullanıcılar gerekse ticari işletmeler, bazı durumlarda sürekli olarak yurtdışına para gönderme isteğine sahip olurlar. Son zamanlarda yüzlerce kişinin iletişim bölümü üzerinden bizlere ulaşarak yurt dışı banka hesabı nasıl açılır? sorusu sorduklarını görmekteyiz. Bu nedenle bugün, bu yazımız içerisinde sizlere bu konu hakkında bilgiler vererek sürecin nasıl işlediğini ve böyle birşeyin olup olmadığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle şu sorunun cevabını verelim; Türkiye’de yaşayan bir kişi herhangi bir ülkeden banka hesabı açabilir mi? Bu sorunun cevabına kesinlikle evet cevabını verebiliriz. Konu içersinde vereceğimiz ayrıntılar ile kesinlikle bir şart ya da gereksinim de aranmadığını göreceksiniz.

Yurt Dışı Banka Hesabı Açma

Yurt dışı banka hesabı açma konusunda dünya üzerinde birçok şirketin hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Herhangi bir yasadışı işlem olmadığını, bu tür hizmetler sonucunda adınıza herhangi bir yasadışı işlem yapılmadığını söyleyebiliriz. Bu tür şirketlerin amacı herhangi bir uğraşa girmeden istediğiniz banka üzerinden hesap açmanıza olanak sağlamaktadırlar. Bu alanda hizmet veren şirketlerden de bahsedecek olursak; Payooner ve LeuPay dünya üzerindeki en güvenilir 2 şirket olarak hizmet vermekte olup ülkemizdeki müşterilerine global banka hesapları açabilmekte.

Payooner sistem bakımından kendisini oldukça iyi geliştirmiş olup oldukça hızlı işlemler yapabilmekte. LeuPay ise biraz geri planda kaldığını, işlem hızı bakımından kullanıcıları tatmin etmemekte. LeuPay’ı güvenilir kılan en büyük özelliklerinden birisi de Malta’da hizmet veren Satabank’ın bir alt kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor olmasıdır. Arkasında gerçek bir bankanın olması LeuPay’in daha tercih edilebilir olmasına olanak sağlamakta.

Payooner sistemi üzerinden Almanya, ABD, İngiltere gibi ülkelerin bankaları üzerinden hesap açabilir, kolay bir şekilde yönetimini yaparak para transfer işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemler için sizlerden herhangi bir hesap açım ücreti alınmayacağını belirtmek isteriz. Payooner, sadece bünyesi üzerinden açılan hesapların para transfer işlemlerinden belirli oranlarda komisyonlar almaktadır. Bunun haricinde herhangi bir masraf bulunmamaktadır.

LeuPay ise hesap açım işleminin tamamını Euro para birimi cinsi üzerinden yapmaktadır. Hesabınıza gelen paralar otomatik olarak Euro kuruna çevrilmektedir. Sizler, istemeniz durumunda hesabınızda bulunan bakiyeleri Dolar türüne de çevirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu