Krediler

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu

Dijital internet çağına geçmemiz ile beraber hayatımızın birçok alanında birçok değişiklikler meydana geldiğini söyleyebiliriz. Eskiye oranla yapılması oldukça uzun süren birçok işlemin artık dijital ortam üzerinden kısa sürede yapıldığını söyleyebiliriz. Günümüzde herhangi bir nedenden dolayı bankalar üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler bankaların uygulamış olduğu prosedürlerden dolayı oldukça uzun bir süre vakit kaybetmekteydiler. Gerek sıra kuyruğu, gerekse temin edilmesi gereken belgelerden sıkılan birçok kişi nakit ihtiyaçlarını alternatif yollar üzerinden çözmeye çalışmaktaydı. Bankaların teknoloji ile ortaklaşa çalışmalar yürütmesi ile beraber yaşanılan bu tür sıkıntılara artık son verildiğini söyleyebiliriz. Günümüzde hemen hemen tüm bankaların herhangi bir kredi için ön başvuruyu internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da SMS üzerinden aldığını söyleyebiliriz.

Ülkemizin en köklü bankası olmasından dolayı büyük bir güven ve prestij sahibi olan Ziraat Bankası müşterilerinden gelen ihtiyaç, konut, taşıt kredisi başvurularını artık SMS üzerinden kolay bir şekilde almaya başlamış durumda. SMS üzerinden ön başvuruda bulunabilen kişiler, almış oldukları geri dönüş üzerinden bankaya giderek herhangi bir şekilde sıra ya da kuyruk beklemeden aynı gün içerisinde kredilerini oldukça kolay bir şekilde yapabilmekteler. Bu yazımızda Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu hakkında bilgiler vererek başvuruların nasıl yapılması gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. İlk olarak ihtiyaç kredisi ile başlayarak konut ve taşıt kredisi için de SMS ile kredi başvurusunun nasıl olduğuna kısaca değinmeye çalışacağız.

Ziraat Bankası 4747 Sms Kredi Başvurusu için kişilerin ilk olarak telefonlarının mesaj kısmına girmeleri gerekmektedir. Akabinde yeni mesaj alanına TUKETICI yazıp bir boşluk bırakarak 11 haneden oluşan TC Kimlik Numaralarını, aylık net gelirlerini, kredi için istedikleri vade sayısını, çekmek istediğiniz kredi tutarını yazıp 4747’ye ücretsiz bir mesaj göndermeniz gerekmektedir. Yanıt, incelenme süresine göre 15 dk içerisinde gelmekte olup kredi almaya uygun olmadığınız dile getirilmektedir. Konut kredisi çekmek isteyen kişiler, yukarıdaki mesaj kısmına tüketici yerine KONUT, taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler ise TAŞIT yazıp bir boşluk bırakıp diğer bilgileri girip 4747’ye mesaj göndermeleri durumunda kredi başvurusunda kolay bir şekilde bulunabilirler.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu