Banka Rehberi

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası cebe havale sistemi sayesinde müşterilerine alternatif para transferi seçenekleri sunarak, ödeme yapacakları kişilerin Ziraat Bankası hesabı bulunmaması halinde transfer işlemlerinde sorun yaşamalarının önüne geçiyor. Son yıllarda bankacılık işlemlerinin şubelerden ziyade elektronik ortamlara taşınmasıyla birlikte (bunda teknolojik gelişmelerin payı oldukça yüksek) birçok banka ATM, mobil uygulamalar ve internet bankacılığı sistemlerinin yükünü bir hayli arttırmış durumda. Bu gelişmelerden birisi ise bankaların bireylerin cep telefonu numaralarına para transferi sağlama sistemi. Peki sizde bir Ziraat Bankası müşterisiyseniz bu transferi yani Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır merak ediyor musunuz?

Ziraat Bankası Cepbank cebe havale sistemi sayesinde alıcı ve satıcı herhangi bir şubeyi ziyaret etmeksizin para gönderim/alım işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Herhangi bir saat veya gün sınırlaması bulunmaksızın 7 gün 24 saat cebe para transferi işlemini gerçekleştirmek mümkün. İşin güzel yanı ise alıcının bir Ziraat Bankası müşterisi olmasına gerek olmaması. Bu konumuzda gönderici ve alıcıya gönderilen cebe havale nasıl çekilir bunlara değineceğiz.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, geliştirmiş olduğu cebe havale sistemini yalnızca mobil uygulaması üzerinden para transferi gerçekleştirilebilecek şekilde tasarlamış. İsmiyle uyumlu olabilmesi adına yalnızca mobil uygulamada aktif ettiklerini düşündüğümüz bu sistemi kullanmaksa oldukça basit. İşte merak edenler için birkaç kısa adımda Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır?

 • Ziraat Bankası mobil uygulamasına T.C. numaranız ve belirlemiş olduğunuz şifre yardımıyla giriş yapınız.
 • Menüde yer alan “Para Transferleri” sekmesine giriniz.
 • Bu sayfa üzerinden “Havale” seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak “Havale” menüsünden “Cebe Havale” işlemini seçiniz.
 • Güncellenen sayfa üzerinde alıcıya ait T.C. kimlik numarası, cep numarası ve göndermek istediğiniz havale tutarını giriniz.
 • Son olarak bilgileri kontrol etmeniz için açılan sayfada bir eksiklik ya da hata olmaması halinde onay veriniz.

İşte Ziraat Bankası müşterilerinin cebe havale işlemlerini gerçekleştirmesi bu kadar basit.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Gönderici tarafından işlemlerin hatasız bir şekilde yapılması halinde alıcının cep telefonuna bir kısa mesaj (SMS) iletilecektir. Bu SMS içerisinde parayı 24 saat içerisinde Ziraat Bankası ATM’leri aracılığıyla çekebileceğinize dair bir bilgilendirme ve güvenlik kodu yer alacaktır. Referans kodu olarak da adlandırılan bu kod sayesinde parayı birkaç basit adımda çekebilirsiniz. Peki nedir bu basit adımlar? Cebe havale nasıl çekilir?

 • En yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek Kartsız İşlemler butonuna basınız.
 • Açılan menüden “Para Çekme” yazan seçeneğe tıklayınız.
 • Cebe Havale Para Çekme yazan butonu seçerek ilerleyiniz.
 • Göndericinin girmiş olduğu size ait T.C. kimlik numarası, telefon numaranız ve bankanın size SMS ile iletmiş olduğu kodu girmeniz ardından gönderilen tutarı da yazarak parayı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Cebe Havale Merak Edilen Sorular

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu alternatif bir para transferi seçeneği olan Cebe Havale sistemi hakkında kafanıza takılan ve cevaplanmasını istemiş olabileceğiniz bazı sorulara yer vereceğiz. Bunlar dışında kafanıza takılan tüm soruları yorum alanından bize iletebilirsiniz.

 1. Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası cebe havale sistemini kullanarak göndermiş olduğunuz parayı geri almak ya da işlemi iptal etmek için yapabileceğiniz tek işlem alıcı kişinin gönderilen parayı 24 saat içerisinde çekmemesidir. Belirtilen süre içerisinde çekilmeyen para transferin gerçekleştirildiği hesaba geri yansıyacaktır.

 1. Ziraat Bankası Cebe Havale Ücreti

Ziraat cebe havale ücreti konusunda neredeyse tüm bankaların uyguladığı benzer komisyon oranlarını uygulamaktadır. Yalnızca belirli bankalar bu işlemi gerçekleştirirken fark almamakta. Ziraat Bankası ise oldukça uygun ve gönderim tutarına göre farklılık gösterebilecek düşük işlem ücretleri almaktadır.

 1. Ziraat Cebe Havale SMS Gelmedi

Ziraat cebe havale şifre gelmedi diyenlerdenseniz bu konuda yapabileceğiniz ve dikkat etmeniz gereken konular şunlardır; cep telefonunuzun sinyal aldığı ve kullanıma açık olduğundan emin olmalısınız. Telefonunuzda SMS gelebilecek kadar bir boşluğun yer aldığı ve hattınızda herhangi bir problemin yaşanmadığına emin olunuz. Bazı durumlarda sim kartınızda bloke bulunabilmektedir.

 1. Ziraat Bankası Cebe Havale İşlem Sınırlamaları

Ziraat Bankası cebe havale sistemini kullanarak para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız şu şartları ve sınırlamaları dikkate almanız gerekmektedir.

 • Gün içerisinde maksimum 2 işlem ve toplamda 500 Türk Lirası değerinde transfer gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hafta içerisinde maksimum 4 işlem ve toplamda 1.000 Türk Lirası değerinde transfer gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ay içerisinde maksimum 6 işlem ve toplamda 1.500 Türk Lirası değerinde transfer gerçekleştirebilirsiniz.
 • Para transferi gerçekleştirecek kişi (gönderi) ve paranın teslim edileceği (alıcı) kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu