Banka Rehberi

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Herhangi bir banka üzerinde farklı bir bankada yer alan hesaba para transferi gerçekleştirme işlemine EFT denmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilgili hesaba ait IBAN bilgisini ve hesap sahibini biliyor olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra hesap numarası, şube kodu gibi detayları biliyorsanız IBAN bilmeden de işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat, EFT işlemleri havale transferleri gibi 7 gün 24 saat gerçekleştirebileceğiniz bir transfer yöntemi değildir. Ziraat Bankası eft saatleri 2019 yılı içerisinde hangi saatlerde gerçekleştirilebiliyor?

Transferini gerçekleştirdiğiniz paranın alıcı hesaba dakikalar içerisinde ulaşmasını istiyorsanız transfer işlemlerini güncel ziraat bankası eft saatleri içerisinde yapmalısınız. Aksi takdirde transfer işlemi bir talimat olarak alınacak ve ilk iş saatinde gerçekleştirilecektir. EFT işlemleri gerçekleştirmeniz ardından ilk olarak gönderici banka çalışanı tarafından kontrol edilen ve herhangi bir usulsüzlük öngörülmemesi halinde karşıya iletilmektedir. Aynı şekilde karşı banka çalışanı da bir terslik olduğunu düşünmediği takdirde transfer işlemi tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası Güncel EFT Saati

Ziraat eft saatleri 2019 yılında 09.00 – 16.00 olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra 16.00 – 17.15 saatleri arasında da Ziraat Bankası üzerinden EFT işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. Fakat bu saat aralığında yapılacak transferler Geç EFT olarak adlandırılmakta ve EFT ücretinde belirli bir artış gözlemlenmektedir. Bu nedenle para transferi işlemlerinizi 09.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirmeye özen göstermeli ve düşük komisyon ücretiyle para transferlerinizi rahat ve hızlı bir şekilde tamamlamalısınız.

Ziraat Bankası EFT Ücreti

Ziraat Bankası eft ücreti  2019 yılı için belirlenen tutar Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde 2,50 TL olacaktır. Bunun yanı sıra internet şubesini kullanarak yapacağınız para transferlerinde 3,50 TL işlem ücreti yansıtılırken, telefon bankacılığını kullandığınız takdirde 5 TL komisyon alınacaktır. Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak yapacağınız EFT transferi işlemlerinde 7 TL ekstra ücretlendirme yapan Ziraat Bankası, şubeleri kullandığınız takdirde çok daha yüksek komisyon ücreti alacaktır.

EFT işlemlerini gerçekleştirirken düşük komisyon oranlarından yararlanmak adına Mobil Bankacılık uygulamasını ya da İnternet şubesini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız iş yerinizin yapmış olduğu anlaşma içerisinde yer alması halinde EFT ücreti ödemeyeceğinizi de belirtmek istiyoruz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu