Banka Rehberi

Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu

Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu

Ülkemizin ilk ve en köklü bankası olmasından dolayı Ziraat Bankasının çok ayrı bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bankacılık işlemleri sırasında müşterilerine vermiş olduğu değer, avantaj ve olanaklar sayesinde yerli, yabancı, bireysel ve kurumsal oldukça fazla müşteri sayısına ulaşan Ziraat Bankası her kesim tarafından da tercih edilmekte. Ev hanımları başta olmak üzere emekliler, yaşlılar, öğrenciler, memurlar tarafından yoğunlukla kullanılan banka, müşterilerinden çeşitli sorular almaktadır. Bizlere de gelen sorulardan en çok yoğunluğa sahip olanın ise Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde ek kart başvurusu hakkında bilgiler vererek konu ile ilgili başvuru kaynakları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Ek Kart Başvurusu kanalları aşağıdaki seçenekler üzerinden yürütülmektedir;

Şubeler Üzerinden Ek Kart Başvurusu

Ziraat Bankası müşterileri, sahip oldukları kartlar üzerinden ek kart başvurusu yapmak istemeleri durumunda ilk olarak kendilerine en  yakın şubeye müracaat etmeleri gerekmektedir. Şubelere giden kart sahipleri başvuru yapmadan önce kartlarının inceleneceği yönünde bir bilgi alacaktır. Eğer çıkartılacak kredi kartının ek kartı ise asıl kart üzerinden bazı incelemeler yapılmaktadır. Bu inceleme kart sahibinin borcunu zamanında ödeyebilip ödeyemediği, kredi notuna ilişkin verilerin nasıl olduğudur. Gerekli onay işlemleri alan kişiler, şube üzerinden başarılı bir şekilde ek kart başvurularını gerçekleştirebilirler.

SMS Üzerinden Ek Kart Başvurusu

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka SMS üzerinden ek kart başvurusu almamasına karşın Ziraat Bankasının SMS üzerinden ek kart başvurusunu başarılıbir şekilde kabul etmektedir. Ek kart çıkartmak isteyen kişiler, telefonlarının mesajlar kısmına girerek “EKKART” yazıp bir boşluk bırakıp “TC Kimlik Numaralarını” yazıp 4747’ye mesaj göndermeleri gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Ek Kart Başvurusu

Ellerinde bulunan internet bankacılığı şifresi ile Ziraat bankası resmi internet adresine giren kişiler, üst bölümde yer alan arama penceresine ” ek kart” yazıp arama başlatmaları durumunda ek kart başvurusu yapabileceği alanı bulabilirler.

Yukarıda yer alan her 3 yöntem de aynı sonucu vermektedir. İşlemleri her uygulayan kişinin ek kart başvuru işleminin sonucu olumlu olacağının garantisi bulunmamaktadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu