Krediler

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzdeki genç nesillerin evlenmek istemeleri durumunda önlerine çıkan en büyük engelin maddi sorunlar olduğunu söyleyebiliriz. Gerekli bütçeye sahip olmadıklarından ötürü evlenme hayallerini erteleyen birçok, para bulabilmek için belki de gece gündüz çalışmak durumunda dahi kalabilmekte. Devlet, bu konuda yaşından mağduriyetlerin farkına varması ile beraber gençlerin yaşadığı maddi sorunlara destek olmaya çalışmakta. Ziraat Bankası ile yapılan anlaşmalar gereği artık gerekli bütçeye sahip olmayan birçok genç Ziraat Bankası Evlilik Kredisi üzerinden hayallerindeki düğünü yaparak evlenebilecek. Evlilik kredisi uygulaması 2016 yılında gündeme gelmiş olup yaklaşık 2 yıl içerisinde binlerce kişinin faydalanabileceği şekilde düzenlenmiştir. Her alanda olduğu gibi bu teşvik alanında da düzenlemeler meydana getirildiğini, her yıl değişik standartlar ile verildiğini söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? Sorusundan önce bu kredinin detaylar hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle Ziraat Bankası, gençlere maximum 5,000 TL kadar bir evlilik kredisi desteği vermektedir. Evlenmek isteyen çiftlerin her ikisinin de bu desteğe, krediye başvurma hakkının bulunduğunu söyleyebiliriz. Yani; başvuru her iki kişi için de kabul edilirse ödenecek tutar 10,000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Sağlanan kredi değiştiğinin herhangi bir faize tabii tutulmadığını, faizsiz bir şekilde geri ödeyebileceğiniz söyleyebiliriz. Diğer evlilik desteklerine göre Ziraat Bankası’nın herhangi bir şekilde yaş aralığı aramadığını, sadece belirli bir yaş grubundan ziyade tüm vatandaşlara açık bir şekilde sunduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlenmek için gerekli bir şeye sahip olmayan kişiler, düğün yapabilmek için gerekli desteği evlilik kredisi üzerinden almak istiyorlarsa kredi başvurusunu oldukça kolay bir şekilde tamamlayabilirler. Çevrenizde bulunan en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek evlilik kredisi almak istediğinizi dile getirmeniz durumunda başvurunuzu kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce yanınızda muhakkak kimlik fotokopisinin ve ikametgah belgenizi bulunmasına dikkat ediniz. İkametgah belgesini çıkartmakta zorlanan kişiler, son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir faturasını da götürmesi durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler. Sonuçlar, gerekli incelemelerin yapılması durumunda en kısa süre açıklanarak çiftlere duyurulduğunu, SMS ile aktarıldığını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu