Banka Rehberi

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankası hesap numarası öğrenmek için birkaç farklı yöntem kullanılabilir. Para transferleri havale veya EFT yöntemleriyle yapılmaktadır. Bu yöntemlerde para transferini gerçekleştirebilmek için IBAN veya hesap numarası bilgisine sahip olmanız gerekiyor. IBAN veya hesap numarası seçeneklerinden birisi hakkında bilgi sahibi olarak, başarılı bir şekilde para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat hesap no öğrenmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaparak, hesaplarım kısmından hesap bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yapmak için TC kimlik numaranızı ve internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz yeterlidir.

IBAN Numarası ile Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankası ibandan hesap no öğrenmek mümkün. IBAN numaraları içerisinde banka hesap numarası da yer almaktadır. Eğer IBAN numaranızı biliyorsanız, hesap numaranızı da çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. IBAN numarası 26 karakterden oluşmaktadır. TR ile başlayan 26 karakterli numara, hesabınızın IBAN numarasıdır. IBAN numarasının son 12 rakamı hesap numarasından oluşmaktadır. Ziraat Bankası hesap numaranızı öğrenmek için son 12 rakama bakabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı ile Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankası hesap numarası öğrenmek için bir diğer yöntem ise telefon bankacılığını kullanmaktır. Ziraat bankası müşteri hizmetleri numarası olarak kullanılan 444 0 000 ve 0850 220 0000 numaralarından 7/24 sorunsuz bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Tele sekreterin yönlendirmelerine uyarak ilgili menüden ziraat bankası hesap no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile de hesap numarası öğrenme ziraat yapılabilmektedir. Ziraat bankasının resmi internet sayfasını veya resmi mobil uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Giriş yaptıktan sonra internet sayfası üzerinden hesaplama araçları kısmına geçerek, IBAN hesaplama seçeneğini kullanabilirsiniz. Buradan kolay bir şekilde ziraat bankası tc no ile hesap numara öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Mobil bankacılıktan giriş yapacaksanız, TC kimlik no ve şifre ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra hesaplarım menüsüne girmelisiniz. Buradan da ilgili hesabınızın üzerine tıklayarak, ziraat bankası hesap no öğrenmek mümkündür.

Kart Bilgileri ile Ziraat Hesap Numarası Öğrenme

Ziraat bankasının yeni kartlarında bu özellik mümkündür. Combokart’ın arka kısmında yer alan IBAN numarası ile ziraat bankası kart no ile hesap no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Arka kısımda yer alan IBAN numarasının son 12 hanesine bakarak, hesap numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu