Krediler

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hakkında Bilgiler

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Orta gelirli bir aile iseniz ülke şartları içerisinde para biriktirerek ev almak için neredeyse bir ömür  çalışmanız gerekmektedir. Geçimlerini zar zor idare ettiren aileler, her ay kira masrafları başta olmak üzere ortaya çıkan masraflarla mücadele edebilmek için yeri geldiğinde çift işe bile girmek durumunda kalabiliyorlar. Kişinin kendisine ait bir eve sahip olmanın en kolay şekli son zamanlarda verilen banka kredileri ile sağlandığını söyleyebiliriz. Bankalar, kişilerin aylık gelirlerine oranla belirli bir oranda parayı faizli bir şekilde vererek kişilerin hayallerini süsleyen eve sahip olmalarına olanak sağlamakta. Her banka, konut kredisi konusunda ayrı şartlar oluşturduğunu ve bu şartlar üzerinden krediler verdiğini söyleyebiliriz. Bugün, yazımız içerisinde Ziraat Bankası Konut Kredisi hakkında konuşmaya çalışacağız.

Ülkemizin en köklü ve ilk bankası olmasından dolayı Ziraat Bankasına olan ilginin ve güvenin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Birçok işlemini bu banka üzerinden yürüten kişiler, kredi konusunda da ilk desteği yine Ziraat Bankası üzerinden aramaktadır. Bazı bankalar faiz oranını oldukça aşağıda tutarken bazı bankalar faiz durumunu oldukça üst sıralardan zorlamaktadır. Ziraat Bankasının bu konuya ilişkin tutumu ise;

Ziraat Bankası Konut Kredisi Şartları

  • Ziraat Bankası, konut kredisi bakımından diğer bankalara göre en uzun vadeyi vermesi ile tanınmaktadır. Banka, müşterilerine 120 aya kadar konut kredisi vadesi tanımaktadır.
  • Konut kredisi 1 milyon TL’ye kadar verilmekte olup kişilerin aylık gelirleri ile beraber ekspertiz raporu doğrultusunda verilmektedir.
  • Satın alınmak istenen evin değerinin tamamı kadar kredi verilmemektedir. Yapılan incelemeler ve ekspertiz raporlarına göre bir kişi satın almak istediği evin %80 tutarı kadar kredi çekebilmektedir.
  • Ziraat Bankası, evin satın alınması ile beraber kredinin tamamı ödenene kadar söz konusu konutu ipotek altına alarak verdiği krediyi güvence altına alır. Bununla beraber güvenlik nedeni ile müşterilerinden ek olarak bazı bilgi ve belgeler talep edilebilir.
  • Kredi çeken kişi, ödemelerin tamamını yapana kadar zorunlu bir şekilde konut, deprem ve hayat sigortası yaptırmak durumundadır.
  • Konut kredisi için belirlenen faiz oranı %0,98’den başlamakta olup %1,35’lere kadar tırmandığını da hatırlatmak isteriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numaraları 444 00 00 veya 0850 220 00 00 detaylı bilgi için bu iki numaradan herhangi birini arayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu