Kredi Kartları

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Türkiye’de 4,5G iletişim sisteminin hayata geçirilmesi ile pek çok kişi gönüllü olarak 4,5G hizmetini tercih etmeye başladı. Gönüllü olarak bu uygulamaya geçmek istemeyen kişiler ise operatörler tarafından bu uygulamaya geçirilmek için zorlandı. Bazı operatörler zorunlu olarak müşterilerini 4,5G hat kullanıcısı yaptı da diyebiliriz. Peki bu uygulamanın sim kartınızın bloke olmasıyla nasıl bir ilgisi olabilir? Ziraat Bankası daha önceden yaptığı anlaşmalar nedeniyle 4,5G uyumlu telefon cihazlarına mobil uygulama yada internet bankacılığı hizmeti için mesaj gönderemiyor. Eğer 4,5G uyumlu hattınıza bu uygulamalar üzerinden giriş yapmak istediğinizde mesaj gönderimi yapılırsa sistem telefon numaranızı tanımadığı için banka sisteminde numaranızı iptal ediyor. Eğer 4,5G uygulamasını hattınıza uyumlu hale getirerek aktif etmişseniz Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak mobil veya internet bankacılığını kullanmadan bilgi verebilirsiniz. Eğer bilgi vermeden kullanıma geçmeye çalışırsanız bu hata ile karşı karşıya gelmeniz yüksek ihtimal. Bu iptal etme işlemi ile birlikte artık cep telefonu numaranız Ziraat Bankası sisteminde bloke oluyor .

İlgili Yazı: Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Değişikliği

 

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki sim kart bloke kaldırma işlemi için iki ayrı yol mevcut. Bunlardan ilki müşteri temsilcilerine bağlanarak sim kart bloke kaldırma işlemini onaylatmak. Bu en basit ve kolay yöntem diyebiliriz. Ziraat Bankası müşteri temsilcilerine ulaşmak için 0 850 220 00 00 arayabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise eğer dışardaysanız ve çevrenizde bir adet Ziraat Bankası ATM’si bulunuyor ise bu ATM’ye giderek menüden hesap işlemleri ve hat işlemlerini seçmeniz, buradan gerekli adımları takip ederek Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemini onaylamanız gerekmektedir. Genellikle Ziraat Bankası müşterileri ilk seçeneği tercih ederek müşteri temsilcileri ile görüşüyor ve numarasını tekrardan sisteme onaylatıyor. Bu sayede ATM’lere gitmenize gerek kalmadan sorununuzu çözmüş oluyorsunuz. Bu işlemler biraz zahmetli bir iş gibi gözükse de aslında Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma işlemi çok kolay. Bahsettiğimiz adımları uygulayarak kısa süre içerisinde sorununuzu çözebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu