Banka Rehberi

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Değişikliği

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Bu yazımız içerisinde Ziraat internet bankacılığı SIM kart değişikliği hakkında bilgi vermek istiyoruz. Ziraat bankası internet bankacılığı kullanan birçok kişi SIM kart değişikliği, numara taşıma gibi işlemler yaptığında hesaplarına bloke konulduğunu görürler. Herhangi bir şekilde internet bankacılığı ve mobil bankacılığa giremeyen birçok kişi ATM’lere gittiğinde kartsız para yatırma ve çekme işlemi de yapamadıklarını görürler.  Tüm bankacılık işlemlerini durma noktasına getiren SIM Kart bloke işlemi elbette çözülebilir bir durumdur.

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Değişikliği
Ziraat İnternet Bankacılığı SIM Kart Değişikliği

Ziraat Bankası müşterileri, SIM kartlarına konulan blokeyi kaldırabilmenin yollarını aramaktadırlar. Bu iş için ilk olarak Ziraat Bankası ATM’lerine giderek bloke kaldırma talebi gönderebilirsiniz. İlk olarak bankamatik kartınızı herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine takın. Kartınızın şifresini girdikten sonra işlemler menüsünden mobil şube işlemler kısmına giriniz. Bu kısım içerisinde yeni SIM kartınızı aktifleştirilir, SIM kartınız üzerinde bulunan blokeyi kaldırabilirsiniz. Eğer bu işlemi ATM’ler üzerinden yapamıyorsanız Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek SIM kart değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma

Telefon değişikliği, operatör değişikliği, hat değişikliği gibi işlemler sonucunda mobil bankacılık işlemlerine engel konulacaktır. Ziraat Bankası’nın müşteri güvenliği sağlamak adına almış olduğu bu karar aslında oldukça doğru ve yerindedir. Mobil ve internet bankacılığına girmek isteyen kişiler, kartları blokeli olduğu için doğrulama mesajı alamayacaklar. SIM kart blokesini kaldırma bilmenin 3 alternatif yolu bulunmaktadır.

  • SIM kart blokesini kaldırmanın ilk yolu yukarıda belirttiğimiz üzere ATM’ler üzerinden yapılacak ufak bir işlemdir.
  • İkinci yöntem ise müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bloke kaldırma talebi gönderebilirsiniz.
  • Üçüncü ve son seçenekte ise Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine gitmek olacaktır. Banka şubesine giderken cep telefonunuzun yanınızda olmasına dikkat edin. Yapılacak işlemler sonrasında cep telefonunuza gelecek birkaç kod bireysel müşteri danışmanı tarafından talep edilebilir.

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu