Banka Rehberi

Ziraat Kartsız Para Çekme

Ziraat Bankası kullanan birçok kişi gerek unutkanlığından gerekse yoğun iş temposundan dolayı bazı günler banka kartlarını yanına almayı unutuyor. Özellikle iş dönüşünde para çekmek için ATM’lere gelen birçok kişi, banka kartlarının yanında olmadığından dolayı para çekemeyeceklerini düşünür. Birçok kişinin mağdur olduğu bu konuda aslında kimsenin bilmediği bir çözüm önerisi bulunuyor. Bildiğiniz üzere banka şubeleri üzerinden sadece mesai saatleri içerisinde işlemler yapılabiliyor. Banka kartınız yanınızda olmasa bile herhangi bir şubeden istediğiniz para tutarını kartsız bir şekilde çekebilirsiniz. Ama gece yarısı ATM üzerinden para çekmek istediğinizde kartınız yanınızda yoksa farklı bir yöntem denemeniz gerekecek.

Ziraat kartsız para çekme işlemi için banka tarafından geliştirilmiş yeni bir yöntem bulunmaktadır. Yeni bir sistem üzerinde çalışan Ziraat Bankası, banka kartı yanında bulunmayan kişilerin ATM üzerinden para çekmesinin önünü açmıştır. Bu yöntem ile istediğiniz zaman istediğiniz Ziraat Bankası ATM’sinden günlük çekim limiti dahilinde para çekebilirsiniz. İşleminin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgileri merak ediyorsanız;

Ziraat ATM’sinden Kartsız Para Çekimi

Ziraat Kartsız Para Çekme
Ziraat Kartsız Para Çekme

Ziraat kartsız para çekme işlemi için herhangi bir Ziraat ATM’sini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu işlemler ATM’nin kartsız para çekimi özelliklerinden yararlanarak yapılabilmektedir. Tamamen kartsız bir şekilde nasıl para çekileceğini merak ediyorsanız;

  • Ziraat Bankası ATM’lerinde yer alan menüler kısmına giriş yaptığınızda karşınıza çıkan seçenekler içerisinden “kartsız işlem” menüsüne girmeniz gerekiyor.
  • Kartsız işlem yapabilmeniz için Ziraat Bankası sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranız ve T.C. Kimlik Numaranızı sırası ile karşınıza gelen ekrana girmeniz gerekiyor.
  • Gerekli doğrulama işlemlerini yapıldıktan sonra bir sonraki aşamada karşınıza Ziraat Bankası içerisinde yer alan vadesiz hesaplar listelenecektir. Gelen seçenekler içerisinde para çekmek istediğiniz hesabı seçerek para çekme talebinizi gönderebilirsiniz.
  • Para çekim işlemi yapabilmeniz için öncelikle seçtiğiniz banka kartının şifresini bir sonraki aşamada gelen ekrana girmeniz gerekiyor.
  • Şifreyi girdikten sonra para çekebilmeniz için son olarak sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gönderilen şifreyi karşınıza gelen ekranda girmeniz gerekiyor.
  • SMS ile doğrulama işlemi yaptıktan sonra ilgili hesaptan ne kadar tutar çekmek istediğinizi girmeniz gerekiyor.
  • Çekmek istediğiniz tutarı yazdıktan sonra ATM sizlere kartsız bir şekilde paranızı verecektir.

İşlemler uzun gibi görünse de kartsız para çekim işlemi ATM karşısında birkaç dakika içerisinde sonuçlanır. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kartsız da olsa para çekim işlemi bankanın günlük belirlediği limitler dahilinde yapılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu